A dordrechti rövidpályás gyorskorcsolya-vb 500 méteres számában diadalmaskodott.
Liu Shaoang aranyérmet nyert szombaton 500 méteren a rövidpályás-gyorskorcsolyázók hollandiai Dordrechtben zajló világbajnokságán.
A Ferencváros 22 éves gyorskorcsolyázója pályafutása első világbajnoki címét szerezte, korábban olimpiát és Európa-bajnokságot már nyert. Magyarországnak ez a második vb-diadala, mivel Liu Shaolin Sándor 2016-ban ugyancsak a legrövidebb távon lett első.
Liu Shaoang legjobb idejének köszönhetően a legkedvezőbb, egyes pályáról rajtolhatott. Az első kanyarra ennek megfelelően elsőként fordult rá, ráadásul némi előnyt is kidolgozott magának. Az üldözőbolyt az orosz Szemjon Jelisztratov vezette, a hajrára fel is ért Liu Shaoangra, de előzési kísérletet már nem tudott indítani, így a magyar klasszis rajt-cél győzelmet aratott az 1500-on bronzérmes Jelisztratov és az olasz Pietro Sighel előtt.
A sikerrel ez sorozatban a hatodik vb, amelyen a magyarok legalább egy dobogós helyet szereztek.
Liu Shaolin a kisdöntőben szerepelt, az utolsó kanyarban ugyan körbekorcsolyázta az addig élen haladó orosz Konsztantyin Ivlijevet, de végül nyolcadikként zárt, mert a manővert a zsűri szabálytalannak találta.
A nők 500 méteres versenyében az 1500 méterhez hasonlóan a holland Suzanne Schulting diadalmaskodott a magyarokkal készülő olasz Arianna Fontanát és az ugyancsak holland Sema Poutsmát megelőzve. A negyeddöntőben búcsúzott Kónya Zsófia a 12., Jászapáti Petra pedig a 13. helyen végzett.
Szombaton még a váltók elődöntőit bonyolítják le, vasárnap pedig az 1000 méter, a 3000 méteres szuperdöntő és a staféták fináléi szerepelnek a programban.
Az amerikai kormányzat új vámpolitikájával csökkenteni akarja a különböző országokkal szemben fennálló kereskedelmi hiányát, illetve az Egyesült Államokba vonzaná a külföldi vállalatok gyártókapacitásait – mondta az InfoRádióban Horváth Sebestyén. Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője szerint az intézkedés legszembetűnőbb hatása az lesz, hogy a kereskedelmi forgalom visszaesése miatt „visszamenekül” a pénz az USA-ba.
Országszerte egymás után vezetik be a legszigorúbb óvintézkedéseket az állattartó telepek a ragadós száj- és körömfájás megjelenése miatt, még a Győr-Moson-Sopron vármegyei fertőzési gócoktól több száz kilométerre is.
Amerikában hatalmas esést láthattunk a tőzsdéken, hiába érkezett korábban kedvező foglalkoztatottsági adat. A félelemindex is bejelzett, rég nem látott pánik söpört végig a befektetőkön.
Tegnap nagyon csúnya esés indult a világ tőzsdéin, ma pedig csak még tovább durvult az eladói hullám. Mindez annak tudható be, hogy Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy a világ szinte összes országával szemben büntetővámokat vezet be.
Ma az ázsiai piacokon is nagyon rossz volt a hangulat, szektorszinten a bankrészvények teljesítettek rendkívül rosszul, a befektetők adták az OTP-t is. A klasszikus menekülőeszközök ma sem működtek, a közmű vállalatok részvényei viszont ideiglenesen jó fedezéknek bizonyultak.