eur:
412.41
usd:
396.33
bux:
79492.85
2024. december 23. hétfő Viktória
Mason Greenwood, a Manchester United (j) és Diego Rico, a Bournemouth játékosa az angol labdarúgó-bajnokság 2020. július 4-i mérkőzésén Manchesterben.
Nyitókép: MTI/EPA/Peter Powell

Romlanak a számok, már a Premier League felfüggesztését követelik

Sam Allardyce, a West Bromwich Albion menedzsere azt sürgeti, hogy a közelmúltban megnövekedett számú koronavírus-fertőzés miatt tartsanak rendkvüli kéthetes szünetet a Premier League-ben.

A legutóbbi tesztelési napon tizennyolc fertőzöttet találtak, elmaradt hétfőn az Everton–Manchester City rangadó, és kétségessé vált a Fulhamnél talált esetek miatt a Tottenham mérkőzése is londoni riválisa ellen.

„Az egészség mindennél fontosabb. Azt hallom a hírekben, hogy a mostani vírus gyorsabban terjed az előzőnél. Hatvanhat éves vagyok, s mindent jobban szeretnék, mint elkapni a koronavírust” – idézte Allardyce szavait a BBC-t. Nuno Espirito Santo, a Wolverhampton portugál főnöke ugyancsak a rendkívüli szünet mellett érvelt.

Még azoknál a kluboknál sem jó a helyzet, amelyek játszani tudnak: a Sheffield Unitednél öt fertőzött is van, de miután elkülönítették őket, a csapat megmérkőzhetett a Burnley-vel.

A Manchester City edzőközpontját határozatlan időre bezárták a klubnál tapasztalt megbetegedések miatt.

Ralph Hasenhüttl, a Southampton menedzsere házi karanténből követte csapata mérkőzését a környezetében talált megbetegedés miatt.

A spanyol Marca átvette néhány brit lap értesülését, mely szerint az élvonalbeli klubok tanulmányozzák annak lehetőségét, hogy körülbelül két hétre leálljon a bajnokság.

Logikus lenne a bajnokság (s talán a bajnokságok, hiszen a harmadosztályban hétfőn hét mérkőzés maradt el) felfüggesztése, de a klubok nagyon félnek attól, hogy nem lesz idő a pótlásra. A Premier League zárását nem lehet kitolni a nyári Európa-bajnokság miatt (sem).

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Hogyan tovább Magdeburg után? Új törvényt, újfajta megfigyelést szeretne a belügyminiszter

Hogyan tovább Magdeburg után? Új törvényt, újfajta megfigyelést szeretne a belügyminiszter

A gyász ellenére az élet megy tovább. Olyannyira, hogy a péntek esti szörnyű terrortámadás után szerte az országban továbbra is nyitva tartanak a karácsonyi vásárok. A hangulat azonban jó ideig aligha lesz olyan, mint az öt halálos áldozatot és több mint 200 sérültet követelő gázolásos merénylet előtt volt.
VIDEÓ
Jön a karácsony - Mi történik a piacokon?

Jön a karácsony - Mi történik a piacokon?

Jön a karácsony, vele együtt pedig valóságos adatdömpinggel indult a hét a tőzsdéken. Reggel a magyar makrogazdasági adatok domináltak, de érkezett az Egyesült Királyság harmadik negyedéves folyó fizetési mérlege is, majd délután a Chicagói Fed-index és egy amerikai fogyasztói bizalmi mutató került a figyelem középpontjába. Ázsiában jó hangulatban telt a kereskedés reggel, Európában hol mínuszba, hol pluszba fordultak az irányadó indexek napközben, míg az amerikai tőzsdék a nyitás után nem sokkal lefelé vették az irányt. A magyar tőzsde felülteljesítő volt, a nap kétségkívül legfontosabb tőzsdei sztorija a Gránit Bank részvényeinek debütálása volt a BÉT-en.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×