eur:
414.02
usd:
396.64
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Kai Havertz, a Leverkusen (b) és Daniele Rugani, a Juventus játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája hatodik fordulójában, a D csoportban játszott Bayer Leverkusen - Juventus mérkőzésen a leverkuseni Bay Arénában 2019. december 11-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Friedemann Vogel

Megvan a futballnyár első százmillió eurós vétele

A Chelsea kereken ennyiért vette meg a Bayer Leverkusen 21 éves német válogatott középpályását, Kai Havertzet. A londoniak nagyjából 223 millió eurót költöttek eddig a nyáron, Thiago Silváért pedig még csak nem is fizettek.

Az előző átigazolási időszakokból kizárt Chelsea a nyáron nagy belehúzott, Thiago Silván (PSG) kívül megszerezte Timo Wernert (RB Leipzig, 53 millió euró), Ben Chilwellt (Leicester City, 50), Hakim Zijest (AFC Ajax, 40) is. Havertz vételárát bizonyos források „csak” 80 millió euróra jelölik, de a bónuszokkal, egyebekkel, értéke eléri a százmilliót.

Havertz nem csak a nyár eddigi legdrágább vétele, hanem a klubtörténet legnagyobb igazolása is, az eddigi rekordot a kapus Kepa tartotta, 80 millió euróval. Még egy rekord:

korábban német futballistáért még nem fizettek ennyi pénzt.

Ugyanakkor a Bundesliga-klubok eladási listáján a Bayer Leverkusen csak a második helyen áll, mert a Dortmund 138 millióért adta el a Barcelonának 2017-ben Ousmané Dembélét.

Az új szezonban akár így is felállhat a Chelsea:

  • Kepa – Azpilicueta, Thiago Silva, Rüdiger, Chilwell –Jorginho, Kanté – Zijes, Havertz, Pulisic – Werner.

Nagyon erős, s még rendelkezésre állnak olyan tehetséges angol játékosok, mint Mason Mount és Tammy Abraham. Dzsókernek meg (egyelőre még) ott van Olivier Giroud is.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×