Essünk túl a negatívumon: a Liverpool annak ellenére, olyan pontátlaggal zárta ezt a periódust, amilyenre 365 nap alatt még egyetlen angol gárda sem volt képes a Premier League történetében, egyetlen hazai trófeát sem nyert ebben a szezonban. Így ebben a tekintetben nem érte utol például, Gérard Houllier 2001-es, Michael Owenre épített csapatát, amely megnyerte az FA-kupát és a Ligakupát, valamint az esztendő során még az UEFA Kupát, az Európai Szuperkupát és az angol szuperkupát, a Community Shieldet is, ám alig akad a klubnak olyan híve, amely ne tartaná erősebbnek a mai gárdát az ezredforduló utáni évek csapatánál.
Jürgen Klopp együttese az elmúlt két év legsikeresebb alakulata a nemzetközi porondon, megnyerte a Bajnokok Ligáját, az európai Szuperkupát, a klubvilágbajnokságot,
sikersorozata pedig a 2018-as BL-döntőbe jutással kezdődött.
A 2019-es év ősze annyi változást hozott, hogy a tavasszal még a Premier League valaha volt ezüstérmeseivel összehasonlítva óriási pontrekordot elérő, de mégis csak második Liverpool feltartóztathatatlanul robog története első PL-aranyérme felé. Ezért is volt fontos a csütörtök esti fellépés: egy éve, január 3-án kikapott a Liverpool a Manchester Citytől, s ez egy rossz periódust indított, az esztendő leggyengébb két hónapjában elveszítette az addig vezető Pool a bajnokságot.
Most ellenben olyan formában van, olyan pontszámmal áll az élen (20 mérkőzéséből csak egyet nem nyert meg, az döntetlenre végződött), amely hasonló ütemben haladva olyan eredményt ígér (110 pont!), amelyet még egyetlen csapat sem ért el az európai élvonalbeli futball történetében.
A Liverpool 2019. január 4. és 2020. január 3. között egy év alatt 37 bajnoki mérkőzést játszott, 89 gólt ért el és 101 pontot szerzett.
A Vörösök 101 pontjával szemben a Manchester City 92-t szerzett (egy mérkőzéssel többet játszva), a harmadik legjobb, a Leicester City 66-ot, a Chelsea 64-et, a Manchester United 59-et.
Elképesztő különbségek!
A Pool harmadik csapatként maradt veretlen egy 365 napos periódusban a Premier League-ben, az első Arsène Wenger veretlenül bajnok Arsenalja volt (2003–2004), a másik José Mourinho Chelsea-je 2004 októbere és 2005 novembere között.
A 89 gól többségén három játékos, Sadio Mané (25), Mohamed Salah (19) és Roberto Firmino (10), a további gólokon tizenhárman osztoznak. Különleges, hogy a legtöbb gólpassz a két szélsőhátvéd, Trent Alexander-Arnold (17) és Andy Robertson (13) nevéhez fűződött.