eur:
411.4
usd:
395
bux:
79388.74
2024. november 22. péntek Cecília
Eric Moussambani egyenlítői-guineai úszó a Duna Arénában
Nyitókép: Magyar Úszó Szövetség, Facebook

Budapestre jött Eric, az angolna

Az október 4. és 6. között a fővárosi Duna Arénában rendezendő Világkupa-versenyre érkezett hozzánk.

Október 4. és 6. között az úszóvilág színe-java a Duna Arénában szerepel az úszó Világkupa egyik rövid pályás őszi állomásán. A magyar válogatott jelenlegi megannyi szupersztárja - például a versenyre közönséget toborzó Hosszú Katinka - éppúgy látható lesz, mint a Magyar Úszó Szövetség Facebook-galériájának tanúsága alapján Eric, az angolna.

S hogy mit keres a tavalyi budapesti úszó-vb óta megfelezett lelátójú és a versenyre 50-ről 25 méteresre csökkentett versenymedencéjű uszodában Eric Moussambani, Egyenlítői-Guinea nemzeti hőse? Szinte hihetetlen, de

a 100 méteres gyorsúszás "legendája" Budapesten is medencébe ugrik, persze versenyprogramon kívül, olyan sportolókkal versenyezve, akiknek nem az úszás az első számú sportáguk.

Moussambanival így összemérheti gyorsaságát Liu Shaolin Sándor téli olimpiai bajnok korcsolyázó, az olimpiai aranyérmes tornász Berki Krisztián, illetve a gátfutó Baji Balázs, a párbajtőröző Somfai Péter vagy a focista Torghelle Sándor. Később még egy olyan betétfutamban szerepel, ahol úszni csak felnőttként megtanuló emberek lesznek az ellenfelei.

Ismert, Eric Moussambani a 2000-es sydney-i olimpián lehetetlenül lassan úszta le a 100 méter gyorsot, a medencében teljesen egyedül, az első rajtnál ugyanis két ellenfelét is kizárták. Az olimpia "kedvencévé" vált sportoló úszását a Magyar Televízóban adáson kívül Knézy Jenő is végigkommentálta, a felvételt az archívum megőrizte. Az "Ott hal meg a medencében!", vagy a "Kivan, mint a liba, nézd!", illetve a "Milyen ország lehet ez vajon? Géza, Elemér, Q!" szófordulatok is legendássá váltak az azóta elhunyt sportriporter szájából.

Címlapról ajánljuk

Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

A korábbi fenyegetését beváltva csütörtökön nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Bíróság Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Joáv Galant volt védelmi miniszter és Mohammed Deif, a Hamász – izraeli források szerint – már likvidált katonai vezetője ellen. Tóth Norbert nemzetközi jogász az InfoRádióban tette világossá, Izrael nem része annak a statútumnak, amely alapján értesítést küldtek 125 országnak az izraeli miniszterelnök eljárás alá vonásáról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×