eur:
402.4
usd:
371.61
bux:
90488.33
2025. március 31. hétfő Árpád
Sós Csaba, a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya a március 28-31. között megrendezésre kerülő debreceni, 120. úszó országos bajnokság sajtótájékoztatója után Debrecenben 2018. március 7-én. Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) elnöke bejelentette, hogy kezdeményezésére megalakul az Olimpiai Bajnokok Testülete (OBT).
Nyitókép: Czeglédi Zsolt

Sós Csaba: a sportágba áramló sok pénznek negatív hatása is van

Rengeteget fejlődött az elmúlt években a magyar úszósport háttere – hangsúlyozta az InfoRádió Aréna című műsorában Sós Csaba szövetségi kapitány. Megjegyezte ugyanakkor, hogy a sportágba áramló sok pénznek negatív hatásai is vannak.

„30-40 évvel ezelőtt kettő – de igazán egy – pólusú volt az úszószövetség” – hangsúlyozta Sós Csaba. Mint mondta Darnyi Tamás versenyzett Széchy Tamás vezetésével, illetve Egerszegi Krisztina edzett Kiss Tamással. Ma már jóval szétszórtabbak a műhelyek: az ország számos városában nevelnek ifi Eb-érmes sportolókat – tette hozzá a szövetségi kapitány.

„Az infrastruktúra az álomszerű” – jelentette ki a sportvezető. A jelenleg tervezett Új városok programoknak köszönhetően további uszodák épülnek, melyek egy része – Sós Csaba szerint – világversenyek helyszínéül is szolgálhat. A szövetségi kapitány azonban kiemelte: a sportág TAO-val meglévő kapcsolata azonban megromlott a máshonnan beérkező pénzek miatt.

„A több pénz ezért prostituáltabbá teszi az embereket”

– fogalmazott Sós Csaba, aki úgy látja, sok esetben a jó megélhetés előrébb való lett, mint a szakmai alázat és a kellő tudás megszerzése.

A sportvezető kiemelte: 10-15 évre biztosítva van az úszósport utánpótlása.

Sós Csaba arról is beszélt, nem érti, hogy Hosszú Katinka miért tért vissza korábbi edzőjéhez, Dave Salóhoz.

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Európa a mozgósítható haderő és bizonyos katonai eszközök tekintetében jelentős mértékben függ az Egyesült Államoktól, a teljes leválás rövid távon nem lehet reális cél – mondta az InfoRádióban Olekszij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány junior kutatója. A biztonságpolitikai szakértő hozzátette: a legnagyobb amerikai függés a kiegészítő eszközöknél figyelhető meg, a logisztikában óriási a lemaradása Európának.

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×