eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay

Így jut el a pénz a zenészszakma kiszolgálóihoz

Már jönnek is a pályázatok a játszóhelyeknek és a rendezvénytechnikusoknak, de a zenekarok számára is nyílik egy újabb lehetőség.

1,4 milliárd forint klubtámogatásra, 450 millió forint rendezvénytechnikusok számára, és az elmúlt 50 év popkulturális emlékeinek gyűjtésére kiírt pályázat – ezek az első lépések, amelyekkel a nehéz helyzetbe került zenei szcénát támogatják. A Music Hungary Konferencia sajtótájékoztatója kapcsán Demeter Szilárd miniszteri biztos beszélt a részletekről az InfoRádióban.

"Az 1,4 milliárd forintról szóló pályázatot a jövő héten már ki is írhatják. Ennek az volt a lényege, amikor kitaláltuk, hogy az a zeneipar legnagyobb segítsége, ha játéklehetőségük van a zenekaroknak. Most mire megérkezik a támogatás a játszóhelyeknek, pont bezárhatják a kaput. A segítség tehát most arra lesz elég, hogy

a struktúrát túlélésre ösztökéljük, legyen hol zenélni a járvány után"

- ecsetelte Demeter Szilárd.

Szerinte így most valójában nem támogatást kapnak a klubok, hanem egy lehetőséget a saját struktúrájuk megerősítésére.

A 450 millió forintos pályázatot a Nemzeti Művelődési Intézettel közösen írják ki, a Magyar Professzionális Rendezvénytechnikai Társaság szakmai segítségével állították össze a kiírást, hogy azok jussanak pénzhez, akiknek semmilyen más bevételük nincs.

A harmadik segítség Demeter Szilárd múzeumigazgatói tisztségéből is fakad.

"A pandémiás helyzetben elég sok ingatlanfejlesztési tervet el kellett napolni a Petőfi Irodalmi Múzeumban is. Engedélyt kértem arra, hogy az emiatti maradványösszeget gyűjteményezésre fordíthassam, ami azt jelenti, hogy

végre szedjük össze a könnyűzene, popkultúra elmúlt fél évszázadának audiovizuális örökségét és a tárgyi relikviákat.

Ezt is meghirdetjük pályázat útján. Elsősorban zenekaroktól, kiadóktól, előadóktól, zeneszerzőktől vásárolnánk audiovizuális termékeket" - jelentette be.

A megszerzett dolgokat szeretnék rendszerezni és digitalizálni, minél gyorsabban pedig közzétenni is egy olyan felületen, ahol már további értékesítésre nem alkalmas.

A gyűjtés októberben elindulhat, és ha minden kötél szakad, 2023-ra a "digitális értéktár" akkor is kinyithatná a kapuit.

A konferencia sajtótájékoztatóján az is kiderült, hogy a PwC bevonásával hatástanulmány készül arról, hogy lehetséges-e a koncert- és fesztiváljegyárakat 5 százalékos áfakulccsal értékesíteni, ezzel a szereplők számára biztosítható volna némi forrástöbblet, és nem kellene az új időszakot áremeléssel kezdeni.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×