A Zohrában 35 zenész játszik, mind 13-20 év közöttiek. Sokan árvák és a legszegényebb körülmények közül származnak. Zene iránti szenvedélyük miatt hazájukban halálos fenyegetéseket kapnak, sokukat eltaszította a családja. "Néhány apa iskolába sem engedi a lányát, nemhogy zeneiskolába. Szerintük a nő a házba és a tűzhely mellé való" - mondta a Zohra alapítója, Ahmad Szarmaszt zenekutató.
Negina Spalvak, a zenekar karmestere az AFP francia hírügynökségnek elmondta, hogy szülei nélkül sohasem járhatott volna zeneiskolába. "Nagymamám megfenyegette apámat, hogy kitagadja, ha továbbra is iskolába küld. Nagybátyám azt mondta, szégyent hozok a családra és megöl, ha megtalál" - idézte fel a karmester, akinek családja végül Kunar tartományból Kabulba költözött, hogy a most húszéves nő folytathassa tanulmányait.
A zenészek a Szarmaszt alapította Afgán Nemzeti Zenei Intézet (ANIM) hallgatói, a zenekar az afgán oktatási minisztérium felügyelete alatt működik. A Zohra tagjai a fórum zárókoncertjén a világ több ezer politikai, társadalmi és gazdasági vezetője előtt zenélnek. Ezzel a koncerttel indítják turnéjukat, amelynek keretében Svájcban és Németországban a helyi ifjúsági zenekarokkal együttműködve lépnek fel.
A Világgazdasági Fórum nonprofit alapítvány, amely a világ helyzetének javítása mellett kötelezte el magát, székhelye a Genf melletti Cologny. Legismertebb rendezvénye az évente megszervezett davosi találkozó, ahol a világ vezetői gyűlnek össze, hogy megvitassák a legégetőbb globális kérdéseket, a jövőre vonatkozó legfontosabb feladatokat.