eur:
402.65
usd:
357.14
bux:
96449.71
2025. május 19. hétfő Ivó, Milán
Nyitókép: Pixabay.com

A kínaiak is féltik az arcukat

Közzétette pénteken Kína kibertér-szabályozó hatósága (CAC) az arcfelismerő technológia használatára vonatkozó szabályozást, külön kiemelve a magánszemélyek személyazonosságához fűződő jogainak védelmét.

A CAC közlése szerint a szabályozást a társadalomban egyre növekvő aggodalmakra reagálva tették közzé, amelyek az arcfelismerő technológia széles körű használata által az adatvédelemre jelentett kockázatokkal kapcsolatban merültek fel. "Azoknak a személyeknek, akik nem járulnak hozzá az arcadatokon keresztül történő személyazonosság-ellenőrzéshez, más elfogadható és megfelelő lehetőségeket kell biztosítani" - írta a honlapján a CAC.

"A szabályozás célja az olyan, egyre elterjedtebb gyakorlatok visszaszorítása, mint például az arcfelismerő technológia használata szállodai bejelentkezéshez vagy zárt közösségbe való belépéshez" - jegyezték meg. A kínai közbiztonsági minisztérium által jóváhagyott és június 1-jén hatályba lépő rendeletek azt is hangsúlyozzák, hogy az arcfelismerő kamerákból adatokat gyűjtő vállalatoknak biztosítaniuk kell, hogy csak az egyén beleegyezését követően dolgozzák fel az adatokat.

"Az arcfelismerés során gyűjtött adatok érzékeny személyes információk,

és ha egyszer kiszivárognak, jelentős károkat okozhatnak az egyének személyes és vagyonbiztonságában, sőt, akár a közbiztonságot is veszélyeztethetik" - közölte a CAC egyik tisztviselője.

Hozzátette, hogy bár az arcfelismerő technológia elterjedése hozzájárult a digitális gazdaság növekedéséhez, de emellett a mindennapi életben az elmúlt években a magánélet védelmével kapcsolatos társadalmi aggodalmak növekedéséhez vezetett.

Jelentésében az állami média hozzátette, hogy Kína nagy jelentőséget tulajdonít a személyes adatok védelmének, és a 2021 novemberében hatályba lépett törvényt hangsúlyozta, melynek értelmében a nemzeti kiberhatóságoknak az illetékes hatóságokkal összhangban kell eljárniuk az új technológiákkal és alkalmazásokkal, beleértve az arcfelismerésre vonatkozó konkrét személyes információvédelmi szabályok megfogalmazását.

"Az intézkedések megfogalmazása és bevezetése fontos lépés az említett törvények és közigazgatási rendeletek előírásainak végrehajtásában" - jelentette ki a tisztviselő.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Kelemen Hunor: ilyen nagy választási fordulatra még nem volt példa

Kelemen Hunor: ilyen nagy választási fordulatra még nem volt példa

Nicusor Dan vasárnapi elnökválasztáson elért győzelme után nyilatkozott az InfoRádióban a Romániai Magyar Demokrata Szövetség elnöke arról, hogy már a kormányalakítási tárgyalások is problematikusak lesznek, lévén a nagy pártok élén ideiglenes elnökök állnak. Egy újonnan felálló kormányban pártja szerepvállalásáról is szólt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.05.19. hétfő, 18:00
Szakáli István Loránd
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója
Interkontinentális rakétát vetne be Moszkva, Putyin orosz áttörést vár idén a fronton – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Interkontinentális rakétát vetne be Moszkva, Putyin orosz áttörést vár idén a fronton – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Oroszország egy RSz-24-es Jarsz típusú interkontinentális rakétát akar kilőni a Szverdlovszk-régióból – jelentette nemrég az ukrán katonai hírszerzés, a HUR információi alapján a Reuters. A Bloomberg jelenése szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök magabiztosnak érzi magát azelőtt, hogy hétfőn telefonon beszélgethet majd Donald Trump amerikai vezetővel. Információk szerint azt várják az oroszok, hogy még ebben az évben teljesen elfoglalják a részben ellenőrzés alá vont négy délkele-ukrajnai megyét, de ez egyelőre nem látszik raálisnak. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×