Mint arról az Infostart is beszámolt, január 18-án, egy nappal azelőtt, hogy hatályba lépett az Egyesült Államokban a TikTokot tiltó törvény, 170 millió amerikai számára vált rövid ideig elérhetetlenné a platform.
Az amerikai szenátus 2024. április 23-án szavazta meg a törvényt arról, hogy a kínai ByteDance vállalat vagy eladja tulajdonrészét egy, az USA által is jóváhagyott vevőnek, vagy nem működtetheti tovább az applikációt az országban. Mindezt azért, mert az amerikai törvényhozók szerint a kínai állam a TikTokon keresztül hírszerzési tevékenységet folytat. A ByteDance nem kért az ajánlatból, és a kínai kormány is kijelentette, hogy mindent megtesz a kényszerű adásvétel megakadályozásáért.
Donald Trump elnök beiktatása után haladékot adott a kínai vállalatnak, akik viszont bejelentették, hogy egy hosszú távú megoldáson dolgoznak, az elnök pedig szorgalmazta, hogy a kínai ByteDance cég által üzemeltetett szolgáltatás a jövőben 50 százalékban amerikai tulajdonban legyen - írja az Index.
A lap a Reuters értesülésére hivatkozva azt írja, lehetséges, hogy már akadt is komoly vevő, ugyanis a Microsoft tárgyalásokat folytat a TikTok megvásárlásáról. Donald Trump kiemelte, licitharcot szeretne látni a TikTokért, amely az adatvédelmi és nemzetbiztonsági viták központi elemévé vált.
De más jelentkezők is akadtak, az Infostart szintén hírt adott róla, hogy egy befektetői csapat élén MrBeast, a jelenleg legnépszerűbb youtuber is ajánlatot tett már a platform amerikai érdekeltségeire.
Döntés még nem született, Donald Trump jelezte, hogy a következő 30 napon belül megoldást vár a kérdésre.