Infostart.hu
eur:
397.25
usd:
337.63
bux:
101371.24
2025. július 24. csütörtök Kincső, Kinga
Üres tanterem a miskolci Herman Ottó Gimnáziumban a pedagógusok egész napos, országos sztrájkjának napján, 2016. április 20-án.
Nyitókép: MTI Fotó: Vajda János

Bulgáriában is bombariadókkal fenyegettek iskolákat tegnap

Bulgáriában tegnap történt hasonló bombariadó, Csehországban és Szlovákiában novemberben.

Csütörtök reggel Magyarország több iskolájában bombariadó volt. A miniszterelnök és a belügyi tárca is reagált az ügyre, amely a Kormányinfón is téma volt.

Az érintett iskolákat kiürítették. Az intézmények, illetve esetenként a tankerületek is ugyanazt a levelet kapták meg, amelyben rossz magyarsággal Allah-ra hivatkozva írnak bombafenyegetésről.

Nemrég három másik térségbeli országban is ugyanez történt - hívta fel a figyelmet a 24.hu.

Szerdán Bulgáriában kaptak tömeges bombafenyegetést az iskolák. Nemcsak Szófiában, de Szliven, Sztara Zagora, Plovdiv, Vratsza, Kardzali, Sumen, Razgrad, Burgas és Várna városaiban is. A fenyegetés akkor derült ki, amikor az iskolák reggel megnyitották az emailjeiket. Az iskolákat kiürítették.

Nem derült ki, pontosan mi volt a cél a tömeges bombariadók között, de Bulgáriában vasárnap választások lesznek, az iskolák jó része pedig szavazókörként is működik.

Érdekes, hogy a leveleket egy olyan címre küldték ki, amelyet

az iskolák már hivatalosan nem használnak, de néhány intézmény még megtartotta, így értesültek róla

- írja a lap.

Csehországban és Szlovákiában tavaly szeptemberben történt ugyanez. 270 általános és középiskola kapott bombafenyegetéseket csak Szlovákiában, Csehországban pedig 500 iskola volt érintett. Mindkét országban leállt az iskolák nagy része, vizsgálatot indítottak.

Michal Koudelka, a cseh szolgálatok vezetője azt közölte November 18-án, hogy Oroszország áll a fenyegetések mögött, és korábban is észleltek olyat, hogy szabotázsra készülnek.

A bombariadók Bulgária, Szlovákia és Csehország esetében is üres fenyegetések voltak, robbanószerkezetet nem találtak - olvasható a cikkben.

Címlapról ajánljuk
Prága magyarázkodik: ezért marad ki a gázai rendezést sürgető nyilatkozatból

Prága magyarázkodik: ezért marad ki a gázai rendezést sürgető nyilatkozatból

Csehország nem csatlakozott ahhoz a nemzetközi felhíváshoz, amely a háború azonnali lezárását sürgeti a gázai övezetben. A nyilatkozatot eredetileg huszonöt ország és az Európai Bizottság adta ki, és elítéli a civil lakosság elleni embertelen gyilkolást, valamint az izraeli oldal által akadályozott humanitárius segélyezést. Bár a dokumentumhoz azóta további országok, köztük Szlovákia is csatlakoztak, Csehország távolmaradását több bírálat is érte, legfőképpen odahaza, az ország vezetői között.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.25. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×