eur:
399.12
usd:
366.89
bux:
87872.68
2025. március 15. szombat Kristóf
A tajvani haditengerészet hajói manővereznek az észak-tajvani  Csilung (Keelung) katonai kikötőjében 2024. október 14-én, miután Kína bejelentette, hogy megkezdi a Joint Sword-2024B névű hadgyakorlatot Tajvan körül.
Nyitókép: MTI/EPA/Ritchie B. Tongo

Veszedelmesen közel mentek a kínaiak Tajvanhoz

Kína öt repülőgépe és öt hajója közelítette meg Tajvant péntek hajnalban - közölte a tajvani védelmi minisztérium.

Az X-re fölkerült közlemény szerint az öt repülőgép át is lépte a Tajvani-szoros úgynevezett középvonalát, ami feltételes demarkációs vonalnak számít Tajvan és Kína között és behatolt Tajvan légvédelmi azonosítási övezetének északi és délnyugati részébe. A tajvani védelmi minisztérium azt közölte, hogy "figyelemmel kísérte a helyzetet, és ennek megfelelően reagált."

A vonal egykor nem hivatalos határként szolgált, amelyet egyik fél hadserege sem léphetett át, de a kínai légierő ma már rendszeresen küld át rajta repülőgépeket. Kína nem ismeri el a demarkációs vonal létezését, a szigetet saját területének tekinti.

Hivatalos tajvani adatok szerint tavaly több mint 1700 kínai katonai légi jármű lépte át a demarkációs vonalat, ami csaknem duplája az egy évvel korábbinak.

Címlapról ajánljuk

Rajnai Gergely a béketárgyalásokról: minden ütőkártya az USA kezében van, az EU és Ukrajna partvonalra került

Az Egyesült Államok nem erőltetné a tűzszüneti javaslatot, ha a színfalak mögött már nem született volna valamilyen előzetes megállapodás a felek között, vagyis az amerikaiak vélhetően többet tudnak arról, konkrétan milyen feltételekkel menne bele az egyezségbe Oroszország – mondta az InfoRádióban a Méltányosság Politikaelemző Központ vezető elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.17. hétfő, 18:00
Kiss J. László
a Budapesti Corvinus Egyetem professzor emeritusa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×