eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
Olaf Scholz német kancellár felszólal a német parlamenti alsóház, a Bundestag üléstermében, Berlinben 2024. november 13-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Clemens Bilan

Ez nem jó hír - közölte a német kancellár Vlagyimir Putyinről

Változatlan Vlagyimir Putyin orosz elnök ukrajnai háborúval kapcsolatos álláspontja - ismertette vasárnap Olaf Scholz német kancellár, egyúttal védelmébe vette az orosz vezetővel november 15-én folytatott telefonbeszélgetését.

Scholz a brazíliai G20-csúcsra indulva a berlini repülőtéren adott nyilatkozatában úgy fogalmazott: fontos volt Putyin tudtára adni, nem számíthat arra, hogy a Nyugat feladja a kijevi vezetés támogatását.

A német kancellár tekintettel Donald Trump győzelmére az amerikai elnökválasztáson beszélt arról is, hogy nem lenne jó, ha Washington rendszeres kapcsolatban állna Putyinnal, európai vezetők pedig nem.

"A beszélgetés ugyan nagyon részletekbe menő volt, de annak felismeréséhez járult hozzá, hogy vajmi kevés változott az orosz elnök háborúval kapcsolatos nézeteit illetően, és

ez nem jó hír"

- hangoztatta Scholz, hozzátéve, hogy az ukrán vezetés továbbra is számíthat Németország segítségére.

Mint mondta, továbbra is érvényes az az alapvetés, hogy Ukrajna nélkül nem születhet döntés Ukrajna jövőjét illetően. Kijelentette, hogy Németország továbbra is a kijevi kormányzat legnagyobb támogatója az EU-n belül. "Leszállítjuk, amit ígértünk" - fűzte hozzá.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×