eur:
411.09
usd:
392.28
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Dmitrij Peszkov, az újraválasztásáért induló Vlagyimir Putyin orosz elnök szóvivője a moszkvai kampányközpontban az elnökválasztás utolsó napjának éjszakáján, 2024. március 18-án. A választóhelyiségekből kilépők megkérdezésén alapuló közvélemény-kutatások eredményei, illetve szavazatszámlálás első eredményei szerint Putyin fölényesen vezet.
Nyitókép: MTI/AP/Alekszandr Zemljanyicsenko

Kreml: levesszük a rózsaszín szemüveget

Nem tekinthető tisztességesnek a moldovai elnökválasztás eredménye - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője kedden újságíróknak.

"Ez a választás nem volt sem demokratikus, sem tisztességes. És tele volt manipulációkkal, választási manipulációkkal" - nyilatkozta a szóvivő.

Hangsúlyozta, hogy orosz beavatkozás a moldovai elnökválasztásba "nem volt és nem is lehetett". Az ezzel kapcsolatos vádakat megalapozatlannak minősítette.

Kifogásolta ugyanakkor, hogy Chisinau sem az Oroszországban élő moldovaiak százezrei, sem pedig a Dnyesztermellék lakosainak többsége számára nem biztosította, hogy élhessenek a szavazati jogukkal, ami óhatatlanul befolyásolta az eredményt. Peszkov szerint a moldovai elnökválasztás után Oroszország nem hajlik rá, hogy a kétoldalú kapcsolatok kilátásait "rózsaszínű szemüvegen át" nézze, mint ahogyan a dnyesztermellékiek sem hajlanak rá, hogy bármilyen módon támogassák a jelenlegi moldovai vezetést".

Leszögezte, hogy a Kreml egyelőre nem kommentálja a megkezdődött amerikai elnökválasztást.

Nem kívánt kommentárt fűzni az észak-koreai hadsereg oroszországi jelenlétéről elhangzott amerikai állításokhoz sem, rámutatva, hogy Washington maga is elismeri: ezt nem tudja megerősíteni. Ugyanakkor kijelentette, hogy Kijev és

a Nyugat "sokat tesz azért, hogy folytassa az ukrajnai konfliktus nemzetközivé válásának folyamatát",

és hogy abba Szöult is belevonja.

Visszautasította és hamisnak nevezte a The Wall Street Journal amerikai lap állítását, miszerint az orosz katonai hírszerzés robbanóanyagot küldött futárszolgálatokkal az Európai Unióba.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Brutális bírságot kaphat a nyakába az Amazon

Brutális bírságot kaphat a nyakába az Amazon

Az Európai Unió várhatóan jövőre vizsgálatot indít az Amazon ellen, hogy megállapítsa, előnyben részesíti-e saját márkás termékeit online piacterén. A vizsgálat az EU új, digitális piacokról szóló törvénye (DMA) alapján zajlik majd, amely a nagy technológiai cégek hatalmának korlátozását célozza. Az amerikai óriáscég akár globális éves forgalmának 10%-át kitevő bírságra is számíthat, ha bűnösnek találják a szabályok megsértésében, írja a Reuters.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×