eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Bernard Arnault, a világ vezető luxuscikkgyártó és -forgalmazó csoportja, az LVMH vezérigazgatója beszámol a 2018. évi eredményről a vállalatcsoport párizsi székházában 2019. január 29-én. Az LVMH 46,8 milliárd euró (14,9 billió forint) árbevételt produkált, ami tíz százalékkal meghaladja a 2017-es összeget.
Nyitókép: MTI/EPA/Ian Langsdon

Nagyott nőtt egy nap alatt a leggazdagabb európai vagyona

Bernard Arnault eddigi éve hullámvasútra hasonlít: korábbi 24 milliárd dolláros visszaesés után most, hogy Kína zöld utat adott az ösztönző intézkedések fokozásának, egyetlen nap alatt hatalmasat nőtt Európa leggazdagabb emberének vagyona.

Bernard Arnault vagyona csütörtökön 17 milliárd dollárral 201 milliárd dollárra emelkedett, ami a Bloomberg Billionaires Index szerint az eddigi harmadik legnagyobb egynapos növekedés - írja a Portfolio a Bloomberg cikke nyomán.

Ez az ugrás annak köszönhető, hogy az LVMH részvényei 9,9 százalékkal ugrottak meg, mivel a befektetők szerint a kínai ösztönző intézkedések feléleszthetik a luxuscikkek iránti keresletet

- írják. A 75 éves Bernard Arnault vagyona a Bloomberg vagyonindexe szerint szinte teljes egészében az LVMH-ban lévő 48 százalékos részesedéséhez kötődik. A világ legnagyobb luxuscikkgyártójának részvényei az év eleje óta 7,5 százalékkal estek vissza, mivel a gyenge kínai kereslet és a fogyasztók visszafogott költekezése ártott az LVMH eredményeinek.

A kínai lépés viszont pozitív hatással volt a vállalat részvényárfolyamára, miután az LVHM tavalyi forgalmának 38 százalékát az ázsiai piac tette ki, aminek jelentős része Kínában összpontosul.

Hozzáteszik, nem Bernard Arnault az egyetlen haszonélvezője a kínai piaci ösztönzőnek. A PDD Holdings alapítója, Colin Huang, aki a múlt hónapban elvesztette Kína leggazdagabb embere címét, miután a vállalat gyenge értékesítési növekedést prognosztizált, csütörtökön 5 milliárd dollárt keresett, mivel e-kereskedelmi vállalatának részvényei 14 százalékkal emelkedtek.

Címlapról ajánljuk
Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

2022-ben a légi közlekedés a globális szén-dioxid-kibocsátás 2 százalékát tette ki, és a kibocsátás mennyisége az elmúlt évtizedekben gyorsabban nőtt, mint a vasúti, közúti vagy hajózási szektoré. A fenntartható repülés azonban még hosszú mérföldekre van - állapítja meg jelentésében az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány. Az USA inkább ösztönzőkkel, az EU pedig inkább szabályozásokkal próbálja előmozdítani az átállást.

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×