Ezúttal a walkie-talkiek robbantak fel a Hezbollah embereinek a kezében, úgy ahogy alig egy napja a személyhívók - közölte a Reuters. A detonációk Bejrút déli részén és Libanon déli körzeteiben történtek. Legalább egy kézi rádió akkor robbant fel, amikor éppen a keddi csipogós robbantás egyik áldozatának gyászszertartása zajlott. A brit hírügynökség úgy értesült, hogy az adó-vevőket ugyanúgy öt hónappal ezelőtt szerezte be a Hezbollah, mint a kedden, tömegével felrobbant személyhívókat.
??? FIRES RAGING IN BEIRUT FROM NEW EXPLOSIONS
— Expat Vibes (@expatvibes) September 18, 2024
Other devices besides pagers are exploding in Lebanon, including cell phones, solar panels, laptops, and walkie talkies in second wave of Zionist terrorism. 3 murdered so far. Homes, shops, and cars reportedly on fire. pic.twitter.com/feTmr4EDc7
A korábbi támadásban tizenketten, köztük két gyerek vesztette életét. Nagyon sokan súlyos sérüléseket szenvedtek - közölte a libanoni egészségügyi miniszter. Firass Abiad elmondta, hogy komoly szemsérüléseket kellett ellátni a kórházakban, míg sok sebesültnek muszáj volt amputálni a végtagját. A sérültek között van Irán libanoni nagykövete is, aki lényegében megvakult a detonáció következtében.
A Reuters idézte a libanoni biztonsági szolgálat egyik vezetőjét, aki azt állította, hogy a személyhívókba legalább három grammnyi robbanóanyagot szereltek a gyártáskor. Más szakértők - köztük az InfoRádió által megkérdezett Kis-Benedek József viszont azt nyilatkozta, hogy távolról túlterhelhették a készülékek lítium-ion akkumulátorait, amelyek aztán felrobbantottak.
Multiple reports of apartments catching fire after devices exploding in them
— Hamas Atrocities (@HamasAtrocities) September 18, 2024
This is from Beirut pic.twitter.com/4c28ritcRZ
A személyhívók egy tajvani cég nevét és logóját viselték, bár a vállalat igazgatója azt közölte, hogy ezeket nem ők, hanem egy budapesti alvállalkozójuk gyártotta. Hszu Csing-kuang azt hangoztatta, hogy cége, a Gold Apollo három éve áll üzleti kapcsolatban a magyarországi BAC Consulting Kft.-vel, bár később azt is mondta, hogy csak két éve van köztük szerződés. Azonban ilyen iratot nem tudott mutatni az újságíróknak. A tajvani üzletember arra panaszkodott, hogy a magyar partnerrel nagyon nehézkes ment az elszámolás, legalább három alkalommal a közel-keletről érkezett a pénz.
Arról egyelőre nincs információ, hogy szerda délután felrobbant kézi rádiókat milyen forrásból szerezte be a Hezbollah.