eur:
413.02
usd:
390.53
bux:
0
2024. december 6. péntek Miklós
Mark Zuckerberg, a Meta amerikai információtechnológiai óriáscég vezérigazgatója a számítógépes grafikáról rendezett SIGGRAPH 2024 konferencián a denveri Coloradói Kongresszusi Központban 2024. július 29-én.
Nyitókép: MTI/AP/David Zalubowski

Mark Zuckerberg már bánja, hogy engedett a Biden-kabinet nyomásának

A Facebook alapítója szerint többek között a Covidról és Hunter Bidenről szóló posztokat is töröltek a kormányzat nyomására.

Mark Zuckerberg a jövőben már erősebben lépne fel az amerikai kormányzat nyomása ellen, erről egy levélben tájékoztatta az amerikai képviselőház igazságügyi bizottságát a Facebook alapítója – írja a Politicót idézve a Telex. Zuckerberg sajnálja, hogy a Meta engedett a Biden-kormányzat nyomásának, és cenzúrázott bizonyos tartalmakat. A Meta vezérigazgatója szerint a túlzott moderálás helytelen volt, és hozzátette, a jövőben a függetlenség és semlegesség a célja.

„Nem volt helyes, hogy a kormány nyomást gyakorolt ránk, és sajnálom, hogy eddig nem kezeltük nyíltabban ezt a dolgot – írta Zuckerberg. – Úgy érzem, hogy

semmilyen színezetű kormány nyomására sem szabad kompromisszumot kötnünk a normáinkkal kapcsolatban. Készen állunk, hogy ez ellen a jövőben fellépjünk.”

Zuckerberg elmondta, hogy magas beosztású politikusok cenzúráztak bizonyos Covidról szóló, többek között humoros vagy szatirikus posztokat. Szerinte jobb lett volna, ha szókimondóbban lépett volna fel a Biden-kormányzat ilyen törekvései ellen a világjárvány idején.

A techmilliárdos azt is bánja, hogy cenzúrázták a New York Post által Hunter Bidenről a 2020-as választások előtt készített tartalmakat. Azért tették, mert az FBI még orosz dezinformációként hivatkozott a Hunter Bident érintő információkra. „Azóta kiderült, hogy nem orosz dezinformáció volt, és utólag visszatekintve nem kellett volna cenzúrázni” – írta Zuckerberg.

A bizottságban ülő republikánusok az X-en ünnepelték a levelet, és a szólásszabadság nagy győzelmének nevezték az elhangzottakat.

A Fehér Ház közleményt adott ki, amelyben védelmébe vette a kormányzat járványügyi tájékoztatását. „A járvány alatt ez a kormányzat felelősségteljesen intézkedett a közegészség és a közbiztonság védelméért – írják a közleményben. – Álláspontunk egyértelmű és következetes volt: a technológiai vállalatoknak és más magánszereplőknek figyelembe kell venniük az amerikai emberekre gyakorolt hatásukat” – olvasható.

Címlapról ajánljuk
Újabb békepárti külügyminiszter tárgyalt az oroszokkal

Újabb békepárti külügyminiszter tárgyalt az oroszokkal

A szlovák külügyminiszter szerint szükséges fenntartani a kommunikációt Oroszországgal. Juraj Blanár ezt a NATO-tagállamok külügyminisztereinek a hét közepén lezajlott brüsszeli kétnapos találkozóját követően mondta, majd csütörtökön személyesen találkozott Máltán Szergej Lavrov orosz külügyminiszterrel az EBESZ miniszteri találkozóján.

Donald Trump ukrajnai különmegbízottja máris ledorongolta az oroszokat

Bár Donald Trumpról úgy tartják: béketerve zöld utat adna az orosz hódítás jóváhagyásának, leendő különmegbízottja összeszólalkozott egy vezető orosz ideológussal. Lehet, hogy Moszkvának nem tetszik Trump terve?
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.06. péntek, 18:00
Fejérdy Gergely
a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
Elfogyott az amerikai tőzsdék ereje

Elfogyott az amerikai tőzsdék ereje

Csütörtökön bizonytalanul indult a kereskedés, az európai indexek felemásan nyitottak, napközben azonban kissé javult a hangulat és pluszba fordultak. A francia index erősödött, három hetes csúcson járt, annak ellenére, hogy a kormány összeomlott, miután elvesztette a bizalmi szavazást szerda este a miniszterelnök, ami bizonytalanságot hozott politikai fronton. Az Egyesült Államokban nem sok mozgást lehetett látni, a vezető indexek kis eséssel zártak. Mindeközben a bitcoin új csúcsra szárnyalt, szerda éjjel elérte a 100 ezer dolláros lélektani határt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×