eur:
402.95
usd:
361.6
bux:
97065.84
2025. május 16. péntek Botond, Mózes
A palesztinokat támogató jemeni síita húszi felkelők gépfegyvereiket a magasba tartva Izrael és az Egyesült Államok ellen tüntetnek Szanaában 2024. július 5-én. A húszik a Hamász palesztin szélsőséges szervezet és Izrael között a Gázai övezetben zajló konfliktus kiújulása óta számos drón- és rakétatámadást hajtottak végre a Vörös-tengeren és az Ádeni-öbölben közlekedő kereskedelmi hajók, valamint brit és amerikai hadihajók ellen.
Nyitókép: MTI/EPA/Jajha Arhab

Az utolsó esély a Közel-Keleten

Antony Blinken amerikai külügyminiszter Jichák Hercog izraeli államelnökkel folytatott hétfői megbeszélésén kijelentette, hogy a jelenlegi tűzszüneti és túszcsere tárgyalások talán az utolsó esély az elraboltak szabadon engedésére.

"A tárgyalások talán az utolsó esély az elraboltak szabadon engedésére, itt az ideje, hogy igent mondjunk, fel kellene hagyni az alku megtagadását szolgáló kifogások keresésével" - mondta Blinken Hercognak. "A tárgyalások döntő pillanataiban járunk" - tette hozzá.

Blinken az izraeli államfővel tartott találkozón hangsúlyozta továbbá: ügyelni kell arra, hogy senki ne tegyen olyan lépéseket, amelyek megzavarhatják az Egyesült Államok és a közvetítők által támogatott rendezési folyamatot.

"Látogatásom középpontjában az elraboltak visszaküldése, és a tűzszünet megkötése áll" - emelte ki Blinken.

Hercog Tel-Avivban, a Kempinski Szállodában találkozott hétfő reggel az amerikai külügyminiszterrel, aki vasárnap este érkezett Izraelbe.

Antony Blinkennek a Hamász és Izrael október 7-én kezdődött összetűzése óta ez a kilencedik közel-keleti útja. A látogatás célja a tűzszüneti megállapodás elérése. Az amerikai külügyminiszter hétfőn Jichák Hercog államfőn kívül Benjámin Netanjahu miniszterelnök mellett Joáv Galant védelmi miniszterrel is tárgyal, majd kedden Egyiptomba utazik.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Salát Gergely a leendő budapesti BYD-központról: az európai viszonyokhoz való alkalmazkodásban segíthetnek a magyarok

Salát Gergely a leendő budapesti BYD-központról: az európai viszonyokhoz való alkalmazkodásban segíthetnek a magyarok

Az alapkutatásokat és a tervezést továbbra is Kínában végezteti majd a BYD – mondta az InfoRádióban a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa. Beszélt arról is, hogy a Nyugat egyelőre ár-érték arányban „megközelíteni sem tudja a kínaiakat”, Magyarországon pedig sok évtizedes hátrányt kellene valahogy eltüntetni a következő időszakban az elektromos autógyártásban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.05.19. hétfő, 18:00
Szakáli István Loránd
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×