eur:
402.4
usd:
347.51
bux:
95797.5
2025. június 16. hétfő Jusztin
A Facebook amerikai internetes közösségi portál anyavállalatának, a Metának az emblémája előtt fényképezkedik egy nő a cég székháza előtt, a kaliforniai Menlo Parkban 2022. november 9-én. A Meta Platforms Inc. elbocsátja több mint 11 ezer alkalmazottját, a dolgozók mintegy 13 százalékát az egyik legnagyobb 2022-es amerikai létszámcsökkentés keretében.
Nyitókép: MTI/EPA/John G. Mabanglo

Súlyos váddal perelte be elbocsátott alkalmazottja a Metát

A Meta amerikai internetes óriásvállalat egy volt mérnöke beperelte a céget, mert szerinte azért bocsátották el munkahelyéről, mert segíteni akart a palesztin tartalmú Instagram-posztok háttérbe szorítását okozó hibák kijavításában.

Ferras Hamad palesztin származású amerikai mérnök 2021 óta dolgozott a Facebook, az Instagram és a WhatsApp közösségi oldalakat működtető multinacionális vállalat gépi tanulási csapatában, most azonban egy kaliforniai állami bíróságon diszkrimináció, jogtalan felmondás és egyéb jogsértés miatt perelte be a céget februári elbocsátása miatt.

Beadványában Hamad a palesztinokkal szembeni elfogultsággal vádolta a Metát,

mondván hogy a vállalat törölte azokat a belső alkalmazotti levelezéseket, amelyekben gázai rokonaik halálát említették, és vizsgálatokat folytatott a palesztin zászló emoji használata miatt.

A cég a kereset szerint nem indított ilyen vizsgálatot az izraeli, vagy ukrán zászló emojikat hasonló kontextusban használó alkalmazottak esetében.

Hamad állítása szerint a Meta azután indított ellene vizsgálatot és bocsátotta el, miután jelezte hogy bizonyos palesztin személyek tartalmai csak jóval kisebb eléréssel jelennek meg a cég közösségi oldalain, vagy rossz kategóriába sorolták őket.

A Meta egyelőre nem reagált a Reuters megkeresésére, hogy kommentálja Hamad állításait.

Több jogvédő csoport már régóta hasonló kritikával illeti a vállalatot az Izraellel és a palesztinokkal kapcsolatos tartalmak moderálása miatt, beleértve egy Meta által megrendelt 2021-es külső vizsgálatot is

A gázai háború kitörése óta a Metát már többen vádolták azzal, hogy elnyomja a háborús területeken élő palesztinokat támogató megnyilvánulásokat a közösségi platformjain.

Az év elején a vállalat közel 200 alkalmazottja hasonló aggályokat fogalmazott meg egy Mark Zuckerberg vezérigazgatónak és más vezetőknek címzett nyílt levelében.

Címlapról ajánljuk

Pletser Tamás: Irán válaszain múlik most az olajár

Egy hét alatt tíz dollárral emelkedett a Brent típusú kőolaj ára, a további áremelkedés attól függ, hogy az izraeli–iráni konfliktusban Izrael támadja-e Irán olajlétesítményeit –- mondta az InfoRádióban Pletser Tamás, az Erste gáz- és olajipari elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.17. kedd, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Fordulat a közel-keleti konfliktusban, felpattantak a tőzsdék

Fordulat a közel-keleti konfliktusban, felpattantak a tőzsdék

Elsősorban az Irán és Izrael közti háborús helyzet alakulására figyelnek a befektetők, miközben emelkednek az európai és az amerikai tőzsdék. A múlt heti rali után az olajárak elkezdtek mérséklődni, és az menedékeszközként funkcionáló arany ára is csökken a mai kereskedésben. Az események felgyorsultak a hírt követően, hogy Irán állítólag hajlik a deeszkalációra: az tőzsdék emelkedése begyorsult, miközben az olaj jelentős esést szenvedett el, és arany esése is magasabb fokozatba kapcsolt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×