eur:
401.69
usd:
370.76
bux:
0
2025. március 31. hétfő Árpád
A Vlagyimir Vlagyimirovnak, a Sztavropoli terület kormányzójának Telegram-csatornáján közzétett képen a roncsok, miután lezuhant egy orosz Tu-22M3-as típusú, nagy hatótávolságú bombázó repülőgép a Sztavropoli területen 2024. április 19-én. Az ukrán védelmi minisztérium szerint a gép hajnalban rakétatámadást intézett Ukrajna ellen, és az ukrán légvédelem lőtte le Ukrajnától mintegy 300 kilométeres távolságban. Az orosz védelmi minisztérium szerint a pilóták katapultáltak, a személyzet egyik tagja életét vesztette, egy bajtársát még keresik, ketten megsebesültek.
Nyitókép: MTI/AP/Vlagyimir Vlagyimirovnak, a Sztavropoli terület kormányzójának Telegram-csatornája

Lehet, hogy most a britek átléptek egy határt

Kijev nyugati szövetségesei eddig megtiltották az ukrán erőknek, hogy a nyugatról szállított fegyvereket Oroszországon belüli helyszínek ellen használják

David Cameron brit külügyminiszter bejelentette, hogy Nagy-Britannia engedélyt adott Ukrajnának arra, hogy az általa biztosított új, 3 milliárd dolláros segélycsomagban szereplő fegyverekkel orosz területen lévő célpontokat támadjon –írja az Index a The Washington Post cikkére hivatkozva.

Cameron megjegyzései éles fordulatot jelentenek Ukrajna egyik leghűségesebb támogatójának álláspontjában.

Kijev nyugati szövetségesei, köztük az Egyesült Államok, eddig megtiltották az ukrán erőknek, hogy a nyugatról szállított fegyvereket Oroszországon belüli helyszínek ellen használják, mert féltek az eszkalációtól és a konfliktusba való további belekeveredéstől. Ukrajna saját fegyverrendszereit, például nagy hatótávolságú önmegsemmisítő drónokat használt arra, hogy kritikus infrastruktúrát támadjon mélyen Oroszországon belül - írja a portál.

Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×