eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Nyitókép: Pixabay

Már ma szavazhatnak a svéd NATO-csatlakozásról a törökök

Lehetséges, hogy nem sokkal korábbi kijelentése ellenére mégis a magyar kormány lesz az utolsó, amelyik jóváhagyja a skandináv ország csatlakozását az Észak-atlanti Szövetséghez.

A Reuters értesülése szerint már ma a török törvényhozás elé kerülhet Svédország NATO-csatlakozása – írja a Portfolio. Kedden összeül a török parlament, hogy szavazzanak Stockholm 2022 májusában benyújtott csatlakozási kérelméről.

Törökországon kívül már csak Magyarország nem ratifikálta a skandináv ország belépését a katonai szövetségbe.

Mint írják, Ankara szinte biztosan el fogja fogadni a kérelmet, így már csak Recep Tayyip Erdogan aláírásán múlik a régóta húzódó ügy lezárása.

Az előzetes elvárások szerint a török államfő a héten alá is fogja írni a csatlakozási kérelem elfogadásáról szóló törvényt.

A magyar kormány korábban úgy nyilatkozott, hogy "nem ők lesznek az utolsók", akik rábólintanak a NATO-bővítésre, most azonban tényleg úgy néz ki, hogy a magyar parlament döntésére kell majd várni.

Orbán Viktor pont ma jelentette be azt, hogy Budapestre invitálta Ulf Kristersson svéd kormányfőt, erről az Infostart is beszámolt. A svéd kormányfő sajtóosztálya úgy fogalmazott, hogy "még nem döntöttek a válaszról".

Címlapról ajánljuk
Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

2022-ben a légi közlekedés a globális szén-dioxid-kibocsátás 2 százalékát tette ki, és a kibocsátás mennyisége az elmúlt évtizedekben gyorsabban nőtt, mint a vasúti, közúti vagy hajózási szektoré. A fenntartható repülés azonban még hosszú mérföldekre van - állapítja meg jelentésében az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány. Az USA inkább ösztönzőkkel, az EU pedig inkább szabályozásokkal próbálja előmozdítani az átállást.

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×