eur:
413.91
usd:
396.85
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Nyitókép: Pixabay

Rég nem látott súlyosságú olajkatasztrófa történt Amerika partjainál

Megrepedt egy tengeri csővezeték, jelentős mennyiségű nyersolaj szivárgott el, több vállalat kitermelését is leállították miatta.

Egy tenger alatti csővezeték megrepedése miatt 26 ezer hordónyi, azaz két olimpiai méretű úszómedence térfogatának megfelelő mennyiségű olaj folyt ki a Mexikói-öbölben, Louisiana közelében - írja a Bloomberg híradása alapján a Portfolio. Számos olajipari vállalat tengeri kitermelését leállították a Deepwater Horizon katasztrófa óta a legsúlyosabbnak nevezett olajkiömlés miatt, például az Occidental, a W&T Offshore és a Talos Energy-ét.

A termelési szünet napi mintegy 62 000 hordónyi kiesést jelent.

A lap azt írja, ha a tegnap történt olajszivárgás valóban olyan nagyságrendű volt, mint jelenleg gondolják, akkor ez lehet a legjelentősebb ilyen jellegű incidens 2010 óta, amikor a BP Deepwater Horizon fúrótorony katasztrófája miatt 3,2 millió hordó olaj ömlött ki Louisiana partjainál. Ha a szivárgás paramétereit megerősítik, akkor ez lenne a 11. legsúlyosabb ilyen eset az Egyesült Államok történetében.

Amíg meg nem találják a szivárgás forrását és el nem végzik a szükséges javításokat, addig az érintett vállalatoknak tilos újraindítaniuk a szivattyúzást.

Az első jelentés a szivárgásról csütörtökön érkezett, amikor a csővezetéket üzemeltető Main Pass Oil Gathering a csőben lévő nyomás csökkenését észlelte. Továbbra sem biztos azonban, hogy valóban a Main Pass-e a szivárgás forrása, mivel a közelben több üzemeltető is működik. Az érintett vállalatok egyike sem válaszolt a Bloomberg megkeresésére.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×