eur:
401.79
usd:
371.04
bux:
0
2025. március 31. hétfő Árpád
Nyitókép: hirado.hu

Rendőrségi helikopterek a magyar határnál

Tovább folytatódik az összehangolt rendőrségi akció Horgos térségében.

A razzia azután indult, hogy több bevándorló is meghalt Horgoson egy fegyveres leszámolásban. Már több mint ezer illegális bevándorlót gyűjtöttek be, akiknél fegyvereket és lőszereket is találtak - derül ki a hirado.hu riportjából.

A szerb rendőrségi helikopterek naponta többször átfésülik a horgosi erdőket, a levegőből is kutatnak a migránsok után. Ha mozgást észlelnek, azonnal jelzik, a gépkarabélyos katonák pedig pillanatok alatt megérkeznek a helyszínre és begyűjtik az illegális bevándorlókat.

Tarthatatlanná vált a helyzet, az embercsempészbandák átvették az uralmat – állítják a horgosiak, akik szerint a mostani razzia nem jelent megoldást a migrációs problémákra.

„Számtalanszor volt ilyen, számtalanszor, de eredmény nem volt. Másnap jöttek a taxik és hozták őket vissza ugyanabban a mértékben” – mondta egy helybéli.

„Mivel a városban és az egyéb lakott területeken migránsok nem tartózkodhatnak, mert onnan a rendőrök begyűjtik őket, ezért a szabadkai befogadóközpontban a szokásosnál is nagyobb tömeg van” - vázolta a helyzetet a tévécsatorna tudósítója.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×