eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
Harcok Bahmutnál. Forrás:Twitter/UATV
Nyitókép: Forrás:Twitter/UATV

Ez a legfrissebb hadihelyzet Ukrajnában – térképeken mutatjuk

A brit védelmi minisztérium és az amerikai ISW kutatóintézet térképein jól látszik, hol folynak a legsúlyosabb harcok.

Mindkét intézmény időről időre közzétesz térképeket, hogy a háború alakulását szemléltesse. A hetekkel ezelőtti helyzethez képest azonban szinte semmi változás nem látható, vagyis felőrlő, állóháború alakult ki Ukrajna déli és keleti részén.

A brit védelmi minisztérium térképén a front legutóbbi helyzete látható. Rózsaszínnel jelölték az oroszok által megszállt területeket és barna csíkozással azokat, amelyek ellenőrzése nem egyértelmű, a piros nyilak pedig a várható orosz támadások irányát mutatják.

A brit Védelmi Minisztérium térképe az ukrajnai háború állásáról, 2023.03.28-án. Forrás:Twitter/Ministry of Defence
A brit védelmi minisztérium térképe az ukrajnai háború állásáról 2023. 03. 28-án. Forrás:Twitter/Ministry of Defence

Ugyancsak térképen szemlélteti a harcok állását a washingtoni székhelyű Institute for the Study of the War (ISW). Az intézet szakértői is arról számoltak be, hogy a Harkivtól délre lévő frontszakaszon a korábbiakhoz képest nincs érdemi változás. Az oroszok továbbra is több ponton próbálnak áttörni, de egyelőre nem sikerült érdemi előrehaladást elérniük, ellenben egyre súlyosabbak a veszteségeik. A legvéresebb harcok a körökkel jelzett területeken dúlnak. Az orosz erők főként Krasznohorivka és Bahmut ostromára összepontosítanak, de hevesen támadják a Marjinka, Szpirne, Liszicsanszk és Dvoricsna körüli ukrán állásokat is.

A Harkiv közeli front szakasz helyzete 2023.03.27-én. Forrás:Twitter/ISW
A Harkiv közeli front szakasz helyzete 2023.03.27-én. Forrás:Twitter/ISW

Érdemes tanulmányozni az ISW Bahmut körüli helyzetről készült térképet is. A Bahmutka folyótól keletre lévő városrészeket már elfoglalták az oroszok. Ez azonban a város kisebbik, nagyjából csak egyharmadnyi területe. A folyó nyugati partján lévő kerületek többségét viszont még az ukránok ellenőrzik, bár a térképen sárgával jelölt területekre már benyomultak az oroszok.

Hadi helyzet az ukrajnai Bahmutnál 2023.03.27-én. Forrás:Twitter/ISW
Hadi helyzet az ukrajnai Bahmutnál 2023.03.27-én. Forrás:Twitter/ISW

A városban öldöklő utcai harcok folynak. Egy-egy épületért vagy utcarészért napokig küzdenek és az is gyakran előfordul, hogy a területek többször gazdát cserélnek. Bár hivatalosan egyik fél sem közölt még pontos adatokat, a harcok természetéből adódóan bizonyára mind az ukránok, mind az oroszok rengeteg embert veszíthetnek.

Az ukránok helyzetét az is nehezíti, hogy a Bahmutba vezető legfontosabb utakat már megszállták az oroszok, így az utánpótlás csak nagy kerülőkkel, gyakran nehezen járható dűlőutakon juthat el a védőkhöz.

Ennek ellenére az ukránok harci kedve még töretlen, és a város az oroszokkal szembeni nemzeti ellenállás szimbóluma lett. Ezt az ukrán vezetés is igyekszik erősíteni, ezért Kijev mindent megtesz a város védelme érdekében.

Címlapról ajánljuk
Takács Ernő: 2025 hozhatja fellendülést az ingatlanfejlesztési piacon

Takács Ernő: 2025 hozhatja fellendülést az ingatlanfejlesztési piacon

Az ipari ingatlanoké most a slágerpiac, az iroda-, a vásárlóközpont-, szállodafejlesztés közül a legtrendibb – mondta Takács Ernő, az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában. Természetesen elemezte más szegmensek helyzetét is, így a lakás- és szállodapiaci helyzetet és az irodabérléssel kapcsolatos újdonságokat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Váratlan fordulat az építőiparban: a külföldi munkaerő már nem jön Magyarországra

Váratlan fordulat az építőiparban: a külföldi munkaerő már nem jön Magyarországra

Jelentős kihívásokkal néz szembe az utóbbi években a hazai építőipar, így talán soha nem volt még akkora jelentősége a technológiai újításoknak, mint manapság. Hol tartunk most az építőipari ciklusban? Elértük már a mélypontot vagy továbbra is lefelé tartunk? Mire számíthatunk a következő években az iparág és a technológiai újítások terén? Többek között ezekről kérdeztük Ézsiás Miklóst, a zsaluzatokkal, állványzatokkal és mérnöki szolgáltatásokkal foglalkozó PERI Magyarország ügyvezető igazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×