eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Freilassing, 2015. szeptember 17.Illegális bevándorlók a szabadban alszanak az osztrák-német határ német oldalán fekvő Freilassingban 2015. szeptember 17-én. (MTI/EPA/Barbara Gindl)
Nyitókép: BARBARA GINDL

Hatéves csúcson az illegális bevándorlás Németországban

A rendőrség adatai szerint a múlt évben több mint 90 ezer ember jutott be illegálisan az országba. Egy évvel korábban 57 637 engedély nélküli határátlépőt regisztráltak.

A múlt esztendőben 91 986 személy lépte át illegálisan a német határt. Számuk hónapról hónapra növekedett: januárban még 4436 illegális határátlépő volt, októberben viszont már 13 ezer. Ráadásul ez a statisztika nem foglalja magában azokat, akiknek engedély nélküli belépését a hatóságok megakadályozták.

A hivatalos közlemény szerint a szövetségi rendőrség által közölt adatok alapján az illegális határátlépők száma hat év óta 2022-ben volt a legmagasabb. Mindezzel párhuzamosan a hatóságok szerint a múlt évben jelentős mértékben emelkedett azoknak az embercsempészeknek a száma, akik ellen a hivatalos szervek vizsgálatot indítottak. Míg 2021-ben 2132 ilyen eset volt, egy évvel később ez a szám 2728-ra emelkedett.

Ebből kiindulva a kormány fontolóra vette, hogy korszerűsíti azt a törvényt, amely szabályozza a szövetségi rendőrság feladatait, illetve hatásköreit.

Napokkal korábban hozta nyilvánosságra a szövetségi migrációs és menekültügyi hivatal azt a jelentését, amelyből kitűnt, hogy az elmúlt évben olyan sokan igényeltek menekültstátuszt az országban, mint legutóbb ugyancsak hat évvel korábban, 2016-ban. Az adatok szerint 2022. január eleje és december vége között

217 774-en folyamodtak ilyen státuszért, 47 százalékkal többen, mint egy évvel korábban.

A legtöbb hivatalos menedékkérő Szíriából érkezett, szám szerint 70 976. A szíriaiak után sorrendben az Afganisztánból, valamint Törökországból és Irakból érkezők voltak a legnagyobb számban azok, akik hivatalos kérelmet nyújtottak be.

Mintegy nyolcezret tett ki azoknak a Grúziából érkező menekülteknek a száma, akik első ízben folyamodtak menekültstátuszért Németországban.

A háború sújtotta Ukrajnából kereken egymillió menekült érkezett a múlt évben Németországba. Nekik nem kellett menekültstátuszért folyamodniuk, számukra ugyanis az irányadó európai uniós szabályozás alapján azonnali átmeneti védelem jár.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×