Infostart.hu
eur:
399.24
usd:
341.62
bux:
100999.81
2025. július 22. kedd Magdolna
Pingtung megye, 2016. augusztus 25.A tajvani hadsereg egyik F-16 Falcon típusú vadászbombázó repülőgépe a 32. alkalommal megrendezett Han Kuang (Kínai Dicsőség) fedőnevű hadgyakorlaton a dél-tajvani Pingtung megyében 2016. augusztus 25-én. (MTI/EPA/Ritchie B. Tongo)
Nyitókép: (MTI/EPA/Ritchie B. Tongo)

A levegőben méregették egymást a kínaiak és a tajvaniak

Behatolt Tajvan délkeleti légvédelmi övezetébe 39 kínai repülőgép - közölte a tajpeji védelmi minisztérium, hozzátéve, hogy válaszul tajvani repülőgépek szálltak fel, hogy figyelmeztessék a pekingi felet a légtérsértésre.

Kínai részről 21 vadászgép és négy H-6 bombázó, továbbá korai figyelmeztető, tengeralattjáró-elhárító és légi utántöltő repülőgépek emelkedtek a levegőbe. A tajpeji jelentés szerint három kínai hadihajót is láttak a sziget közelében.

Kína és Tajvan 1949-es szakítása óta Peking saját szakadár területének tekinti a szigetet, amelyet szeretne újraegyesíteni - ha szükséges, akár katonai erővel - a kínai szárazfölddel. Oroszország ukrajnai beavatkozása olyan aggodalmakat gerjesztett, hogy Peking is erőszakhoz folyamodhat Tajvannal szemben.

Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: Oroszország most nem a békében, hanem a katonai megoldásban érdekelt

Bendarzsevszkij Anton: Oroszország most nem a békében, hanem a katonai megoldásban érdekelt

Néhány békítő kezdeményezés ellenére a háború folytatódik, a menete és az intenzitása nem csökken, amit jól bizonyít, hogy az elmúlt hetekben az oroszok által bevetett drónok és rakéták száma rekordokat döntött – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója. A posztszovjet térség szakértője szerint elképzelhető, hogy az oroszok már beérnék a teljes Donbasz bevételével, ettől viszont nagyon messze vannak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.22. kedd, 18:00
Turi Ferenc
a HungaroControl vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×