A pénzügyminisztérium által közzétette lista szerint, amelyből a hannoveri székhelyű RND hírszolgálat közölt részleteket, nem csupán néhány közszolgálati médiavezető keres többet Olaf Scholznál, de 21 állami vállalat vezetője is.
Az adatok szerint éves jövedelmük messze túlszárnyalja a kancellárét. Eszerint
az élen az állami vasúttársaság, a Deutsche Bahn vezetője, Richard Lutz áll 900 ezer eurós (362 millió forint) évi fizetéssel.
A. dobogó második helye a biztonságos azonosításhoz dokumentumokat előállító Bundesdruckerei szövetségi hivatal vezetőjéé 863 ezer euróval (347 millió forint). Utána az állami tulajdonban lévő KfW bank elnökségének tagjai következnek "erős" lemaradással, az ő éves jövedelmük 555 ezer és 687 ezer euró (223–276 millió forint) között mozog.
Még jó néhány állami vállalat vezetője, illetve elnökségének tagja 500 ezer euró körüli éves jövedelemmel előzi meg a kancellárt. A Bundestag közlése szerint
Olaf Scholz kancellári fizetésből és képviselői pótlékból álló éves jövedelme 360 ezer euró (144 millió forint).
Ezzel egy időben ugyanakkor egy másik "pénzügy" is borzolja a kedélyeket. Kitudódott ugyanis, hogy a nemzeti légitársaság, a Lufthansa több millió eurós bónuszt kíván kifizetni a vezetőség tagjainak. Mindez már a kormányt is bosszantja, olyannyira, hogy a tervezett kifizetések jogszerűségének kivizsgálását sürgeti.
Steffen Hebestreit kormányszóvivő elutasította a Lufthansának azt az indoklását, hogy a légitársaság a Covid-járvány miatt 2020-ban és 2021-ben elmaradt bónusz összegzett kifizetését vette tervbe. A szóvivő utalt arra, hogy a Lufthansa 2020-ban a kormány gazdaságstabilizáló alapjából hatmilliárd eurós támogatáshoz jutott. Ebből kiindulva a tervezett bónuszfizetés ellentmond a Lufthansával kötött megállapodásnak – fogalmazott a szóvivő, aki első lépésben a légitársasággal egyeztetéseket sürgetett.