eur:
394.73
usd:
366.8
bux:
71643.9
2024. július 3. szerda Kornél, Soma
Orosz Tu-95MSz rakétahordozó bombázógép.
Nyitókép: Forrás: Twitter

Az orosz és a kínai légierő egymás reptereit használta

Moszkvai közlés szerint először fordult elő, hogy orosz katonai gépek egy kínai repülőtéren, míg kínai gépek egy oroszországi repülőtéren szálltak le.

Orosz Tu-95MSZ stratégiai rakétahordozók egy csoportja és kínai Hong-6K stratégiai bombázók szerdán mintegy nyolc órán át tartó légi járőrözést hajtottak végre a Japán-tenger és a Kelet-kínai-tenger vizei felett. A légi csoport vadászkíséretét orosz Szu-30SZM és Szu-35SZ repülőgépek biztosították.

A moszkvai védelmi minisztérium szerint a stratégiai rakétahordozókat az útvonal egyes szakaszain más külföldi vadászgépek kísérték. A közlemény értelmében az orosz és a kínai repülőgépek szigorúan a nemzetközi jog rendelkezéseivel összhangban jártak el, idegen államok légterét nem sértették meg,

A közös járőrözést a 2022-es katonai együttműködési terv szerint hajtották végre, és nem irányult harmadik országok ellen. A gyakorlaton részt vevő összes repülőgép visszatér a saját repülőterére - áll az orosz védelmi minisztérium közleményében.

Címlapról ajánljuk
Gálik Zoltán a Patrióták Európáért szövetségről: sok a kérdőjel, de akár teljesen új színezetet is adhatnak az EP-nek

Gálik Zoltán a Patrióták Európáért szövetségről: sok a kérdőjel, de akár teljesen új színezetet is adhatnak az EP-nek

Az 1970-es évek vége óta egyre több politikai kompetenciát szerzett az Európai Parlament, és frakcióinak – az Európai Tanács mellett – jelentős szerep jut az uniós jogalkotásban – mondta az InfoRádióban a Budapesti Corvinus Egyetem docense. Gálik Zoltán hozzátette: az EP-képviselőknek a politikai közösségformálás szempontjából is nagyon fontos a frakciótagság.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.03. szerda, 18:00
Giró-Szász András
politikai tanácsadó
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×