eur:
411.18
usd:
394.25
bux:
79365.25
2024. november 22. péntek Cecília
Orosz Tu-95MSz rakétahordozó bombázógép.
Nyitókép: Forrás: Twitter

Az orosz és a kínai légierő egymás reptereit használta

Moszkvai közlés szerint először fordult elő, hogy orosz katonai gépek egy kínai repülőtéren, míg kínai gépek egy oroszországi repülőtéren szálltak le.

Orosz Tu-95MSZ stratégiai rakétahordozók egy csoportja és kínai Hong-6K stratégiai bombázók szerdán mintegy nyolc órán át tartó légi járőrözést hajtottak végre a Japán-tenger és a Kelet-kínai-tenger vizei felett. A légi csoport vadászkíséretét orosz Szu-30SZM és Szu-35SZ repülőgépek biztosították.

A moszkvai védelmi minisztérium szerint a stratégiai rakétahordozókat az útvonal egyes szakaszain más külföldi vadászgépek kísérték. A közlemény értelmében az orosz és a kínai repülőgépek szigorúan a nemzetközi jog rendelkezéseivel összhangban jártak el, idegen államok légterét nem sértették meg,

A közös járőrözést a 2022-es katonai együttműködési terv szerint hajtották végre, és nem irányult harmadik országok ellen. A gyakorlaton részt vevő összes repülőgép visszatér a saját repülőterére - áll az orosz védelmi minisztérium közleményében.

Címlapról ajánljuk

Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

A korábbi fenyegetését beváltva csütörtökön nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Bíróság Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Joáv Galant volt védelmi miniszter és Mohammed Deif, a Hamász – izraeli források szerint – már likvidált katonai vezetője ellen. Tóth Norbert nemzetközi jogász az InfoRádióban tette világossá, Izrael nem része annak a statútumnak, amely alapján értesítést küldtek 125 országnak az izraeli miniszterelnök eljárás alá vonásáról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Hirtelen esés után felpattantak a tőzsdék

Hirtelen esés után felpattantak a tőzsdék

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig emelkedéssel indult a nap Európában, a vártnál gyengébb BMI-adatok hatására azonban gyorsan lefordultak a vezető részvényindexek, délutánra azonban ismét a vevők vették át az irányítást. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet. Gazdasági események szempontjából az európai BMI-adatoknak lesz ma jelentősége, míg idehaza a beruházások alakulásának közlésére lesz érdemes figyelni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×