Ammóniaszag terjedt a levegőben a csapás után. Találat ért egy kultúrházat Harkiv megyében. További fegyvereket kért Ukrajna.
Helyi híradások szerint a dél-ukrajnai Odesszát is orosz rakétatámadás érte. Natalja Humenyuk, a dél-ukrajnai védelmi erők sajtóközpontjának vezetője megerősítette, hogy a lövedék egy infrastrukturális létesítményt talált el.
A helyszínen tűz ütött ki, de Humenyuk szerint a támadás következményei nem jelentenek veszélyt a közeli település lakóinak épségére. Vitalij Kim, a szomszédos Mikolajiv megye katonai-polgári adminisztrációjának vezetője korábban a Telegram üzenetküldő alkalmazáson azt írta, hogy a rakétacsapás után ammóniaszag terjedt a levegőben, de a mentési szakemberek szerint minimális mennyiségű vegyi anyag került ki, nem veszélyezteti az emberek egészségét.
Orosz rakéta csapódott be egy Harkiv megyei kultúrházba
Egy orosz rakéta eltalált pénteken egy kultúrházat Kelet-Ukrajnában, a Harkiv megyei Lozova városban, hét ember sebesült meg, köztük egy 11 éves gyerek - közölte az ukrán katasztrófavédelem regionális részlege. A jelentés szerint a délutáni támadás következtében az épület részben megsemmisült, a tetőszigetelés kigyulladt. A tüzet rövid időn belül eloltották. Az Ukrajinszka Pravda hírportál hozzáfűzte, hogy a kultúrházat tavaly újították fel.
A támadást elítélte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, aki a Twitteren azt írta, hogy olyan célpontokat, mint kultúrházak és múzeumok csakis "abszolút gonoszok és bolondok választanak".
Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
A reggeli órákban romlott a piaci hangulat, miután Oroszország kijelentette, hogy felülvizsgálja a nukleáris elrettentésre vonatkozó doktrínáját. Annak ellenére, hogy az európai piacokon nagyot romlott a hangulat, a forint jól tartotta magát az euróval szemben, igaz nem sikerült áttörnie egy fontos trendvonalat. A délutáni MNB kamatdöntés után gyengülni kezdett a forint, így a szeptember közepén indult forintgyengülési trend nem tört meg, a fontos vonal egyelőre kitart.
A legolcsóbb és legdrágább magyar közterületek négyzetméterárai között tavaly 115-szörös volt a különbség, idén ugyanez már 236-szorosra nőtt - ez derül ki egy új ingatlanpiaci elemzésből.