eur:
395.02
usd:
368.22
bux:
71567.76
2024. július 2. kedd Ottó
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (b) a kormányalakításról folytatott megbeszélésen a Karmelita kolostorban 2022. május 11-én. A tanácskozáson Csák János (j2), Gulyás Gergely, Lázár János, Nagy István, Nagy Márton (j6), Navracsics Tibor, Palkovics László, Pintér Sándor (j4), Rogán Antal (j3), Semjén Zsolt, Szalay-Bobrovniczky Kristóf (j5) és Varga Judit (j) vett részt.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Újak, régi újak és távozók – így jöttek be a találgatások az új kormányról

Orbán Viktor miniszterelnök lezárta kormányalakítási tárgyalásait.

Ahogyan arról az Infostart is beszámolt, Orbán Viktor miniszterelnök a köztársasági elnök felkérésének eleget téve lefolytatta konzultációit a kormányalakításról és megállapodott leendő kormányának minisztereivel a következő négy év közös munkájáról.

A Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetőjének tájékoztatása szerint Orbán Viktor Semjén Zsoltot általános miniszterelnök-helyettesnek kérte fel, aki egyúttal nemzetpolitikáért, nemzetiségpolitikáért, egyházpolitikáért és egyházdiplomáciáért felelős miniszterként is dolgozik majd. Az Agrárminisztériumot Nagy István, a Belügyminisztériumot Pintér Sándor, az Építési és Beruházási Minisztériumot Lázár János, a Honvédelmi Minisztériumot Szalay-Bobrovniczky Kristóf, az Igazságügyi Minisztériumot Varga Judit vezetheti majd. A Kulturális és Innovációs Minisztérium élére Csák János, a Külgazdasági és Külügyminisztérium élére Szijjártó Péter, a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetésére Rogán Antal, a Miniszterelnökség élére Gulyás Gergely kerülhet. A Pénzügyminisztériumot Varga Mihály, a Technológiai és Ipari Minisztériumot Palkovics László vezetheti. Nagy Márton gazdaságfejlesztésért felelős miniszterként, Navracsics Tibor pedig területfejlesztésért és az uniós források felhasználásáért felelős miniszterként dolgozhat a következő négy évben.

A polgári nemzetbiztonsági szolgálatok a jövőben a Miniszterelnöki Kabinetirodához tartoznak majd, felügyeletüket Papp Károly látja el államtitkári rangban, közölte Dömötör Csaba államtitkár pénteki közleményében.

Újak, régi újak, távozók

A kihirdetett névsor azt jelenti, hogy a korábban sejthető változások beigazolódtak, ezek szerint

  • Szalay-Bobrovniczky Kristóf új szereplőként helyt kaphat az új kormányban, valamint
  • Lázár János és
  • Navracsics Tibor visszatérése is igaznak bizonyult.
  • Új szereplő Nagy Márton, egykori MNB-alelnök, aki eddig Orbán Viktor gazdasági tanácsadója volt, illetve
  • Csák János, korábbi nagykövet és nagy állami cégek vezérigazgatója.

Nem kapott bizalmat a folytatásra viszont

  • Benkő Tibor (honvédelmi miniszter) mellett
  • Kásler Miklós (Emmi),
  • Süli János (Paks 2) és
  • Mager Andrea (nemzeti vagyonkezelés)

sem.

A Népszava „hitelt érdemlő” információja szerint az új kormányban nem kap szerepet a jelenlegi sportállamtitkár, a posztot 2015 óta betöltő Szabó Tünde sem.

A hvg.hu arról ír, hogy több forrásból úgy értesült, hogy Hoppál Pétert kéri fel a miniszterelnök a kulturális államtitkári feladatokra Csák János Kulturális és Innovációs Minisztériumában. Baranya megye 2. számú választókerületének képviselője 2014 és 2018 között már volt kultúráért felelős államtitkár.

Címlapról ajánljuk
Folytatódik a cseh-szlovák testvércsata: Prága inkább fokozza Ukrajna támogatását

Folytatódik a cseh-szlovák testvércsata: Prága inkább fokozza Ukrajna támogatását

A cseh miniszterelnök szerint a cseh-szlovák kormányközi tárgyalások felújítása továbbra sincs napirenden. A legfelsőbb cseh vezetők a prágai várban vitatták meg az országot érintő legfontosabb külpolitikai kérdéseket, és úgy nyilatkoztak, hogy Csehország folytatja Ukrajna támogatását minden területen, beleértve a fegyverszállításokat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.02. kedd, 18:00
Yann Caspar
a Matthias Corvinus Collegium Európai Tanulmányok Műhelyének kutatója
Magyarország valójában csak egy hatalmas Budapest? Néhány megye nagy gondban van

Magyarország valójában csak egy hatalmas Budapest? Néhány megye nagy gondban van

Budapest gazdasági súlya mindig is hatalmas volt hazánkban, az ezredforduló óta pedig összességében még növekedett is. Néhány megye azonban gyengén teljesített, és érdemben veszítettek gazdasági súlyukból. A főváros kétszer olyan fejlett, mint az ország átlagos gazdasági teljesítménye, miközben az ország keleti felén 50-60% alatti teljesítményeket is látunk. Jó hír, hogy a megyék túlnyomó többsége felzárkózást mutat az EU-átlaghoz, azonban van olyan térség, ahol stagnálás, illetve visszaesés látszik. Hazánk példáján is látszik, ami az elmúlt egy-két évtizedben egyre jellemzőbb: leginkább a szolgáltatószektor képes dinamizálni egy térséget.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×