eur:
408.05
usd:
375.07
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Szputnyik V koronavírus elleni vakcinák a Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórházban 2021. április 7-én.
Nyitókép: MTI/Varga György

A háború beleszólt a Szputnyik V WHO-s értékelésébe is

Elhalasztották az értékelést - nem büntetőintézkedés, csak nem tudnak Oroszországba utazni az Egészségügyi Világszervezet szakértői.

Az Egészségügyi Világszervezet az orosz–ukrán háború miatt elhalasztja a Szputnyik V nevű koronavírus elleni vakcina sürgősségi felhasználásra vonatkozó értékelését. A WHO arra hivatkozott, hogy az oroszországi látogatásuk az invázió miatt ellehetetlenült – írja a Portfolio.

Mariângela Simão, a WHO gyógyszerekhez és egészségügyi termékekhez való hozzáférésért felelős főigazgató-helyettese úgy nyilatkozott, hogy március 7-én kellett volna ellenőrzéseket végezniük Oroszországban, ám ezeket egy későbbi időpontra halasztották.

Oroszországban széles körben használják ezt a vakcinát és több mint 60 országban engedélyezték már a Szputnyik V oltóanyagot, valamint az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) felülvizsgálata is folyamatban van.

A WHO illetékese arról is beszélt, hogy az utazás elhalasztása technikai okokkal is összefügg, így például azzal, hogy nem tudnak repülőjegy-foglalást intézni, problémák lehetnek a hitelkártyák elfogadásával.

A nemzetközi szervezet részéről ez nem egyfajta büntetőintézkedésként értékelhető, hanem technikailag lehetetlenült el a Szputnyik V vakcina további részletes értékelése.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×