eur:
413.53
usd:
397.68
bux:
79446.71
2024. december 23. hétfő Viktória
A földön fekszenek emberek egy orosz tüzérségi támadás idején a délkelet-ukrajnai Mariupol egyik kórházában 2022. március 5-én. Vlagyimir Putyin orosz elnök február 24-én rendelte el katonai művelet végrehajtását Ukrajnában. A gyerek életét vesztette.
Nyitókép: MTI/AP/Jevhen Maloletka

EU: Ukrajnának további orvosi segítségre van szüksége

A tagállamok eddig több mint 10 ezer kórházi ágyat ajánlottak fel.

Noha az uniós tagországok egészségügyi felszerelést és gyógyszert küldenek Ukrajnába és a szomszédos országokba, az ostromlott országnak sokkal több orvosi segítségre és egészségügyi felajánlásra van szüksége, köztük betegek átszállítására az uniós kórházakba - jelentette ki az egészségügyért és élelmiszerbiztonságért felelős uniós biztos Brüsszelben.

Sztella Kiriakídisz, a tagországok egészségügyi minisztereinek egynapos, rendkívüli tanácskozását követően közölte, a tagállamok eddig több mint 10 ezer kórházi ágyat ajánlottak fel a segítségre szoruló betegek számára saját egészségügyi intézményekben, ideértve a gyermekgyógyászati szolgáltatások biztosítását is.

Közölte, az első kezelésre szoruló gyermekeket már átszállították Lengyelországból Olaszországba, ahol megkapják a szükséges ellátást. Az EU-országok kórházaiban a gyermekek, az újszülöttek és édesanyjuk, a rákos betegek, az égési sérüléseket szenvedettek számára elérhetővé kell tenni a kezeléseket - tette hozzá az uniós biztos.

Az uniós tanács tájékoztatása szerint az egészségügyi miniszterek a tanácskozás során arra figyelmeztettek, hogy az Ukrajnából elmenekültek befogadása, valamint a háborúban megsebesültek és a krónikus betegségekben szenvedők átszállítása Ukrajnából, illetve hosszútávú gondozásuk, jelentős hatással lesz a tagállamok, köztük elsősorban az Ukrajnával határos országok egészségügyi rendszereire. A szakminiszterek összehangolt választ szorgalmaztak arra, hogy a tagállamok miként biztosítsák a rászorulók orvosi ellátását, illetékes hatóságiak pedig hogyan készüljenek fel a példátlan egészségügyi és humanitárius kihívásra.

Egyetértettek, hogy az orvosi ellátásra szorulók evakuálása során elsőbbséget kell biztosítani a beteg gyermekeknek, és lehetővé kell tenni számukra, hogy családjuk közelében maradjanak. A tagállamoknak egyeztetniük kell a menekültek akut ellátására vonatkozó befogadási kapacitásokat az ellátás folyamatosságának biztosítására, valamint mérlegelni ideiglenes kórházak létrehozásának lehetőségeit Lengyelországban.

Leszögezték: a tagállamoknak támogatniuk kell egymást annak biztosítására, hogy az egészségügyi rendszereik képesek legyenek megbirkózni a váratlan kihívással - tették hozzá.

Címlapról ajánljuk
Prőhle Gergely: a német hatóságoknak ideológiailag besorolhatatlan, így kezelhetetlen volt a magdeburgi merénylő

Prőhle Gergely: a német hatóságoknak ideológiailag besorolhatatlan, így kezelhetetlen volt a magdeburgi merénylő

A magdeburgi tragédiáról, annak társadalmi hatásáról, egy AfD-szimpatizáns szaúdi orvos megítéléséről, valamint a német belpolitikai helyzetről is beszélt Prőhle Gergely volt berlini nagykövet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet programigazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában. Bemutatott egy olyan megközelítést, ami megelőzhetővé tenné az ilyen tragédiákat, és valamiféle társadalmi békesség felé is elvezethetne.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×