eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Az orosz védelmi minisztérium sajtószolgálata által közreadott kép az Sz-400-as légvédelmi rakétarendszerrendszerről a fehéroroszországi Breszt régióban fekvő egyik gyakorlótéren 2022. február 10-én.  Az orosz és a fehérorosz fegyveres erők Szövetségesi Eltökéltség-2022 kódnéven kezdtek közös hadgyakorlatot. Az orosz védelmi minisztérium közlése szerint a hadgyakorlat célja a külső agresszió elrettentésének és visszaverésének gyakorlása védelmi művelet keretében, valamint a terrorizmus elleni küzdelem és a Szövetségi Állam érdekeinek védelmében.
Nyitókép: MTI/AP/Orosz védelmi minisztérium sajtószolgálata

Lukasenka cáfolja, hogy a fehéroroszok beszállnak a háborúba

Az ukránok szerint fehérorosz katonák léptek az ország területére, de Minszk állítja, nem vesz részt a katonai akcióban.

Fehéroroszország hivatalosan is csatlakozott az Ukrajna elleni orosz invázióhoz, a fehérorosz csapatok Csernyihiv régióban be is hatoltak ukrán területekre – írja a Politicóra hivatkozva a Portfolio.

Az információt az ukrán parlament közölte Twitter-oldalán, amelyben megerősítették, hogy fehérorosz katonák léptek Ukrajna területére.

Helyi értesülések szerint egy 33 egységből álló belarusz oszlop haladt el a szóban forgó térségben, amely északra található Kijevtől.

A fehérorosz csapatok bevetését pár nappal ezelőtt egy népszavazás előzte meg, amely eldöntötte, hogy az alkotmányból kikerüljön az ország semlegességére és atomfegyver-mentességére való utalás. Ez lehetővé teszi, hogy a jövőben orosz nukleáris fegyvereket tároljanak fehérorosz területen – emlékeztet a lap.

Aljakszandr Lukasenka elnök ugyanakkor azt mondta, hogy Fehéroroszország soha nem vett részt a konfliktusban, és nem tervezi, hogy csatlakozik az orosz hadműveletekhez Ukrajnában, szavai szerint nincs erre szükség. A fehérorosz erők az ukrán határ megvédésére koncentrálnak, hogy ne jussanak be radikálisok és fegyverek az országba. Lukasenka nyilatkozatát a BelTa fehérorosz hírügynökség idézte.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×