eur:
408.04
usd:
375.14
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: Pixabay

Rengetegen vártak az USA-ba való beutazásra - de néhányan hoppon maradtak

Hétfőtől feltételekkel ugyan, de megnyitotta határait a beoltott külföldiek előtt az Egyesült Államok. Aki mehet, az hosszú sorokra számítson.

Joe Biden amerikai elnök november 25-én írta alá azt a rendeletet, amely november 8-tól hatályon kívül helyezte a Kínára, Indiára és Európa nagy részére vonatkozó, a koronavírus járvány miatt több mint 18 hónapja - 2020 márciusa óta - érvényben lévő beutazási korlátozásokat.

A szabályok most a következők:

  • A repülőn érkező beutazóknak még utazásuk megkezdésekor fel kell mutatniuk a koronavírus elleni oltásuk igazolását és az indulást megelőző három napban készült teszt negatív eredményét. A légitársaságok ellenőrzik, hogy az utolsó adag vakcinát az utazás dátumánál legalább két héttel korábban megkapta-e az Amerikába tartó utas.
  • Karanténkötelezettség nem lesz érvényben.
  • Az elfogadott oltások listája: az AstraZeneca, a Johnson & Johnson, a Moderna, a Pfizer/BioNTech, a Sinopharm és a Sinovac (a WHO sürgősségi felhasználási listáján szereplők).
  • A 18 év alatti gyermekek, valamint bizonyos egészségügyi problémákkal küzdő emberek mentesülnek az új oltási követelmények alól, de a repülőgép indulása előtti 24 órában készült negatív koronavírus-teszttel kell bizonyítaniuk, hogy nem fertőzöttek.

Ez azt jelenti, hogy a Szputnyik V-vel oltottaknak egyelőre esélyük sincs beutazni. Igaz, október elején kiderült, hogy a WHO újrakezdheti a Szputnyik V engedélyeztetési eljárását, és orosz bejelentés szerint már csak a papírmunka van hátra, a WHO oldaláról azonban nem érkezett információ.

A 24.hu tudósítása szerint Molnár Judit, a Magyar Utazási Irodák Szövetségének elnöke azt mondta, rengetegen vártak rá, hogy beutazzanak az USA-ba, amit az orosz oltás miatt nem tehetnek.

  • A Szputnyik V-t a világon mintegy 70 országban használják.
  • Magyarországon csaknem egymillióan kapták meg.
  • Az EU tagállamok közül még Szlovákia oltott vele, de csak 20 ezer embert.

A nyitás hatására az európai és amerikai légitársaságok is jelentősen növelték a transzatlanti járataik számát, a Lufthansa, az Air France-KLM és az International Airlines Group (IAG), illetve a Delta, a United és az American Airlines is bővítette a kínálatot - írta az Airportal.hu. Mindegyik cég foglalásai a nyitás bejelentése után a többszörösükre emelkedtek, jelentések szerint az első hetekben a legtöbb járat a járvány előttihez közeli foglaltsággal közlekedik majd.

A hirtelen megugró forgalom miatt azonban jelentős sorokra kell számítani az első időszakban a repülőtereken,

főleg az Egyesült Államokban, ahol a beléptetés a járvány előtt is hosszadalmas folyamat volt.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×