eur:
411.22
usd:
392.73
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Az Európai Unió digitális Covid-igazolását ellenőrzi egy horvát határőr a Horvátország és Szlovénia közötti Bregana határállomáson 2021. június 2-án. A horvát beügyminiszter közlése szerint az országba egy koronavírus elleni oltással vagy 72 óránál nem régebbi negatív PCR-vizsgálati eredménnyel be lehet utazni.
Nyitókép: MTI/EPA/Antonio Bat

Kilenc országba nem ajánlják az utazást, kettő itt van a szomszédban

Az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ óva inti a Szerbiába és Szlovéniába utazókat is.

Az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) hétfőn közzétett anyagában óva intette az embereket attól, hogy kilenc megjelölt országba utazzanak a koronavírus-járvány gyors terjedése miatt – írja a Reuters alapján a Portfolio.

Az amerikai hatóság a következő országok esetében minősítette nagyon magas kockázatúnak a beutazást:

  • Afganisztán
  • Albánia
  • Belize
  • Grenada
  • Litvánia
  • Mauritius
  • St. Kitts és Nevis
  • Szerbia
  • Szlovénia

Emellett Ausztrália, Románia és Etiópia besorolását hármas szintűre emelte, míg a korábban négyes szintű Brazília nagyon magas kockázatú besorolását hármas szintre mérsékelte.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×