eur:
404.37
usd:
357.27
bux:
0
2025. május 1. csütörtök Fülöp, Jakab
Nyitókép: Pxhere

Egy uniós ország döntött az óraátállításról

A cseh kormány megelégelte, hogy az Európai Unió tagországai egyszerűen képtelenek megállapodni arról, hogy miután szabadon dönthetnek az óraátállításról, a nyári vagy a téli időszámításnál maradjanak-e.

Csehország kormánya úgy döntött, hogy nem választ a nyári és a téli időszak időbeállítása között, hanem tovább folytatja az átállást ősszel és tavasszal a kétféle időmérés között – idézi a Napi.hu a Radio Praha hírét. Azt találták ki, hogy nappali világosság védelmének keresztelik el a kormány döntését, amely egyébként a következő öt évre vonatkozik.

Az ügy menedzselését a munkaügyi és szociális miniszterre, Jana Maláccovára bízták, aki sajtótájékoztatón jelentette be, hogy marad az óraállítás, mivel az Európai Unió tagállami nem tudtak megállapodni valamilyen egységes rendben. Így a melegebb nyári hónapokban később lesz sötét és tovább tart a éjszakai hűs időszak, amit a cseh polgárok továbbra is becsalogathatnak a szobájukba a nyitott ablakon keresztül.

A lap hozzáteszi, a többi uniós tagországnak is döntenie kell ebben az ügyben a továbbiakról.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Megköttetett a nagy ukrán-amerikai kitermelési megállapodás

Az Egyesült Államok és Ukrajna aláírta az ásványkincsek kitermeléséről szóló partnerségi szerződést - jelentette be Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter helyi idő szerint szerdán. Február 28-ára már tervezték ugyanezt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.05.05. hétfő, 18:00
Szécsényi Bálint
az Equilor Befektetési Zrt.  elnök-vezérigazgatója
Donald Trump tovább szedheti az áldozatait: ellenfelei helyett a szövetségesei retteghetnek tőle?

Donald Trump tovább szedheti az áldozatait: ellenfelei helyett a szövetségesei retteghetnek tőle?

Nem unatkoznak mostanság az angolszász országok, egy héten belül háromban is választásokat tartottak vagy fognak tartani. Mint arról részletesen beszámoltunk, az Egyesült Királyságban ma rendeznek egy körzetben előrehozott parlamenti, illetve Anglia-szerte önkormányzati választást, mely során kiderülhet, hogy a felmérésekben az élre tört, Nigel Farage nevével fémjelzett Reform UK-nek sikerül-e a két nagy párttal szembeni elégedetlenséget szavazatokra váltani. Ha a jobboldali populista tömörülés ma megveri a Munkáspártot a Liverpool-közeli Runcorn parlamenti körzetében, és a konzervatívokat megveri a helyhatóságin, Farage még inkább a miniszterelnöki poszt várományosaként állíthatja be magát. Mindeközben Kanadában hétfőn a liberálisok harcoltak ki még négy évet az ország élén, annak ellenére, hogy januárban még a konzervatívok óriási tarolását jelezték előre a közvélemény-kutatások. Az egykori jegybankárból lett kormányfő, Mark Carney két embernek köszönheti a diadalt: népszerűtlenné vált elődjének, Justin Trudeau-nak, aki lemondott posztjáról, illetve Donald Trump amerikai elnöknek, aki továbbra is arra kényszerítené Kanadát, hogy az 51. amerikai állammá váljon. Bár ilyen fenyegetések nincsenek napirenden Ausztráliában, az ott szombaton esedékes parlamenti választásokba is bekavart az amerikai elnök, nem is kicsit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×