eur:
410.89
usd:
394.61
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István
Az amerikai Allergiás és Fertőző Betegségek Országos Intézetében (NIAID) készült, és az amerikai Országos Egészségügyi Intézetek (NIH) által elérhetővé vált, dátumozatlan elektronmikroszkópos, utószínezett kép SARS-CoV-2 nevű koronavírussal (narancssárga) erősen fertőzött, pusztuló (zöld) sejtekről. A világjárványt okozó vírus mintáját egy betegtől vették.
Nyitókép: NIAID/NATIONAL INSTITUTES OF HEALTH HANDOUT

Új információkat közöltek a koronavírus mű nevű variánsáról

A 39 országban megjelent mű nevű változat a WHO minősítése szerint immár "figyelemre méltónak" számít.

Jelentős a koronavírus B.1.621-es, mű (a görög ábécé betűje) nevű variánsának előfordulási aránya Kolumbiában és Ecuadorban. Erről számolt be szerdán az Egészségügyi Világszervezet (WHO).

A WHO által "figyelemre méltónak" minősített mű nevű variáns előfordulási aránya Kolumbiában 39 százalék, Ecuadorban pedig 13 százalék.

Mindazonáltal nemzetközi vizsgálatok szerint a mű nevű vírustörzs globális előfordulási aránya csökkent, és a világszerte feljegyzett koronavírus-fertőzéses esetek kevesebb mint 0,1 százalékát teszi ki

az ezzel a variánssal fertőzöttek száma.

A koronavírus mű nevű változatát először januárban, Kolumbiában azonosították, és a dél-amerikai térségen kívül Európába is jegyeztek fel ilyen koronavírus-fertőzéses eseteket.

A 39 országban megjelent mű nevű változat a WHO minősítése szerint immár "figyelemre méltónak" számít. Ennek megfelelően nyomon követik, hogy rögtön megtudják, ha olyan mutációi alakulnak ki, amelyek módosíthatnak terjedésének módján, fertőzőbbé tehetik vagy csökkenthetik a koronavírus elleni védőoltások hatékonyságát.

Amennyiben ilyen mutációk kialakulnak, a tudósok "aggodalomra okot adó" változatnak minősíthetik a variánst. Az utóbbi kategóriába tartozik a koronavírus alfa, béta, gamma és delta nevű variánsa.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×