eur:
408.05
usd:
375.07
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Koronavírus-tesztre váró emberek egy autós tesztállomáson Bondiban, Sydney egyik elővárosában 2021. június 22-én. Ebben a gócpontban az azonosított fertőzöttek száma elérte a 21 főt, ezért kötelezővé tették a védőmaszk viselését tömegközlekedési eszközökön és a zárt vendéglátó egységekben.
Nyitókép: MTI/EPA/AAP/Joel Carrett

Koronavírus - Teljes zárlat alá helyezték a delta variáns miatt szombattól Sydney-t

Kéthetes teljes zárlat alá helyezték szombattól Sydney városát az ausztrál hatóságok a koronavírus fertőzőbb, delta variánsának terjedése miatt.

Pénteken még azt közölték, hogy a nagyváros négy körzetét fogják lezárni, de szombaton már a több mint ötmillió lakosú metropolisz teljes lezárását jelentették be két hétre.

A héten Ausztráliában több mint nyolcvan embernek lett pozitív a koronavírustesztje, valamennyi eset a repülőtéren dolgozó egyik taxisofőrrel hozható összefüggésbe, aki valószínűleg egy külföldi járat légi személyzetétől kapta el a betegséget.

A delta variáns különösen félelmetes ellenfélnek tűnik. Bármilyen védelmi intézkedést hozunk is, a vírus mindig képes az ellentámadásra - mondta Brad Hazzard, Új-Dél-Wales állam egészségügyi minisztere.

A 26 milliós Ausztrália mostanáig sikeresen vette fel a harcot a járvány ellen a gyorsan elrendelt szigorú zárlatokkal. A pandémia kezdete óta alig több mint 30 400 fertőzöttet és 900 körüli halálos áldozatot regisztráltak. Az oltási kampány viszont lassan halad, egyelőre a lakosság alig negyede kapott oltást.

Új-Zéland szombaton három napra felfüggesztette az Ausztráliával kialakított karanténmentes utazás lehetőségét. Chris Hipkins, a koronavírus-járvány kezeléséért felelős miniszter azt mondta: az intézkedést az indokolja, hogy a delta variáns a jelek szerint az eddigieknél gyorsabban terjed, és Ausztráliában már több gócpont is kialakult. Ezzel a hatóságok időt nyernek arra, hogy kidolgozzanak olyan lépéseket, amelyekkel továbbra is biztosítani tudják majd a szabad utazást, például azzal, hogy az utasokat koronavírustesztnek vetnék alá indulás előtt mindkét országban.

Új-Zéland korábban már öt alkalommal felfüggesztette a "légi közlekedési buborékot" egyes ausztrál államokkal, de a mostani az első eset, hogy az egész ország területéről érkező utasszállító repülőgépekre vonatkozóan leállítják a karanténmentes utazást.

Új-Zéland és Ausztrália több mint egy éven keresztül teljesen zárva tartotta nemzetközi határait, és végül április közepén vezették be a légi buborékot, amely lehetővé tette a karanténkötelezettség nélküli szabad utazást a két ország között.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×