eur:
411.28
usd:
397.82
bux:
79614.11
2024. november 22. péntek Cecília
Koronavírus-tesztre váró emberek egy autós tesztállomáson Bondiban, Sydney egyik elővárosában 2021. június 22-én. Ebben a gócpontban az azonosított fertőzöttek száma elérte a 21 főt, ezért kötelezővé tették a védőmaszk viselését tömegközlekedési eszközökön és a zárt vendéglátó egységekben.
Nyitókép: MTI/EPA/AAP/Joel Carrett

Koronavírus - Teljes zárlat alá helyezték a delta variáns miatt szombattól Sydney-t

Kéthetes teljes zárlat alá helyezték szombattól Sydney városát az ausztrál hatóságok a koronavírus fertőzőbb, delta variánsának terjedése miatt.

Pénteken még azt közölték, hogy a nagyváros négy körzetét fogják lezárni, de szombaton már a több mint ötmillió lakosú metropolisz teljes lezárását jelentették be két hétre.

A héten Ausztráliában több mint nyolcvan embernek lett pozitív a koronavírustesztje, valamennyi eset a repülőtéren dolgozó egyik taxisofőrrel hozható összefüggésbe, aki valószínűleg egy külföldi járat légi személyzetétől kapta el a betegséget.

A delta variáns különösen félelmetes ellenfélnek tűnik. Bármilyen védelmi intézkedést hozunk is, a vírus mindig képes az ellentámadásra - mondta Brad Hazzard, Új-Dél-Wales állam egészségügyi minisztere.

A 26 milliós Ausztrália mostanáig sikeresen vette fel a harcot a járvány ellen a gyorsan elrendelt szigorú zárlatokkal. A pandémia kezdete óta alig több mint 30 400 fertőzöttet és 900 körüli halálos áldozatot regisztráltak. Az oltási kampány viszont lassan halad, egyelőre a lakosság alig negyede kapott oltást.

Új-Zéland szombaton három napra felfüggesztette az Ausztráliával kialakított karanténmentes utazás lehetőségét. Chris Hipkins, a koronavírus-járvány kezeléséért felelős miniszter azt mondta: az intézkedést az indokolja, hogy a delta variáns a jelek szerint az eddigieknél gyorsabban terjed, és Ausztráliában már több gócpont is kialakult. Ezzel a hatóságok időt nyernek arra, hogy kidolgozzanak olyan lépéseket, amelyekkel továbbra is biztosítani tudják majd a szabad utazást, például azzal, hogy az utasokat koronavírustesztnek vetnék alá indulás előtt mindkét országban.

Új-Zéland korábban már öt alkalommal felfüggesztette a "légi közlekedési buborékot" egyes ausztrál államokkal, de a mostani az első eset, hogy az egész ország területéről érkező utasszállító repülőgépekre vonatkozóan leállítják a karanténmentes utazást.

Új-Zéland és Ausztrália több mint egy éven keresztül teljesen zárva tartotta nemzetközi határait, és végül április közepén vezették be a légi buborékot, amely lehetővé tette a karanténkötelezettség nélküli szabad utazást a két ország között.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: mi nem a háborút akarjuk megnyerni, hanem a békét

Orbán Viktor: mi nem a háborút akarjuk megnyerni, hanem a békét

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.

Szép a havazás, csak közlekedni ne kelljen - fotók

A havas táj látványát, a téli hangulatot sokan szeretjük, közlekedni benne annál kevésbé tartozik a kedvenceink közé. Ám ez a két dolog együtt jár, mint azt a szép, de némiképpen ijesztő fotóinkon is látszik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×