eur:
395.74
usd:
369.27
bux:
71911.93
2024. július 2. kedd Ottó
A Moderna amerikai biotechnológiai cég koronavírus elleni vakcinája beadás előtt a veszprémi Életöröm Idősotthonban 2021. január 16-án. Országszerte oltanak a 100 főnél nagyobb idősotthonokban a koronavírus ellen a hétvégén, 34 helyszínen 3400 embernek adják be a Moderna vakcináját.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

Újabb vakcinával erősít Japán az olimpia előtt

A japán egészségügyi hatóságok jóváhagyták pénteken a Moderna és az AstraZeneca koronavírus elleni vakcináit, ám az egészségügyi minisztérium közlése szerint az utóbbit egyelőre nem fogják használni az oltási kampányban.

A közleményben az AstraZenecát érintő kiegészítést a vakcinával kapcsolatos egészségügyi aggodalmakkal indokolták. Az AstraZeneca-vakcina használatát több országban felfüggesztették vagy elvetették, miután vizsgálatok szerint bizonyos, nagyon ritka esetekben az oltóanyag vérrögöt okozhat.

Japánban eddig csak a Pfizer/BioNTech vakcinájával oltottak, a kormányt pedig több bírálat érte az oltási kampány lassúsága miatt. A több mint 125 milliós szigetországban mostanáig a lakosság csupán két százaléka kapta meg a vakcina mindkét dózisát, miközben a vírus több variánsa is felbukkant az országban, köztük a jóval fertőzőbbnek és veszélyesebbnek számító indiai mutáns is.

Kilenc japán prefektúrában - beleértve Tokiót is - továbbra is vészhelyzet van érvényben, amelyet pénteken várhatóan kiterjesztenek Okinavára is.

E rendelkezések mindazonáltal kevésbé szigorúak az európai és amerikai korlátozásoknál: az éttermeknek és bároknak tilos alkoholt felszolgálniuk, és este 8-kor be kell zárniuk, a vállalkozásokat arra ösztönzik, hogy ideiglenesen zárjanak be, vagy rövidítsék le a munkaidőt, az alkalmazottak pedig lehetőleg otthonról dolgozzanak.

Japánban a tervek szerint július 23-án kezdődnek a tokiói nyári olimpiai játékok, jóllehet közvéleménykutatások szerint a japánok túlnyomó többsége a sportesemény lemondását vagy ismételt elhalasztását akarja.

Bár a nyugati országokhoz képest Japán járványügyi helyzete jónak számít, Kelet-Ázsiában itt regisztrálták a legtöbb fertőzöttet, 705 ezer embert, illetve a legtöbb halálesetet is, körülbelül 12 ezret.

Címlapról ajánljuk
Patthelyzet a választások miatt: a szakértő szerint leállhat Franciaország

Patthelyzet a választások miatt: a szakértő szerint leállhat Franciaország

A Mathias Corvinus Collegium Európai Tanulmányok Műhelyének kutatója szerint már az első választási forduló után biztosra vehető, hogy Emmanuel Macron nem tud többséget alakítani a francia nemzetgyűlésben, egy esetleges koalíció létrejötte pedig egyrészt kétséges, másrészt törékeny lenne. Yann Caspar arról is beszélt az InfoRádióban, hogy erőszakos eseményektől tart.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.02. kedd, 18:00
Yann Caspar
a Matthias Corvinus Collegium Európai Tanulmányok Műhelyének kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×