eur:
406.45
usd:
377.04
bux:
76605.04
2024. november 8. péntek Zsombor
Az Oroszországi Közvetlen Befektetési Alap (RFPI) által közreadott kép az új koronavírus okozta betegség, a Covid-19 ellen az orosz Nyikolaj Gamaleja Nemzeti Járványügyi és Mikrobiológiai Kutatóintézet kifejlesztette oltóanyagról, a Gam-Covid-Vakról a moszkvai intézetben 2020. augusztus 6-án. A vírus ellen a világon elsőként bejegyzett vakcina árusítását a tervek szerint augusztusban elkezdik Szputnyik V néven.
Nyitókép: MTI/Oroszországi Közvetlen Befektetési Alap (RFPI)

Koronavírus: az oroszok már a spájzban vannak Berlin szerint

Berlin szerint csak az orosz féltől függ a Szputnyik V EU-s engedélye.

Csak az orosz féltől függ, hogy mikor kap európai uniós forgalmazási engedélyt az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) ellen védő Szputnyik V orosz vakcina – mondta a német kormány egészségügyi minisztere Berlinben.

Jens Spahn kiemelte, hogy a német kormány már elkezdte az oltóanyag-szállításokról szóló tárgyalásokat az orosz féllel, és "viszonylag gyorsan" megállapodásra is juthatnak, hiszen "a feltételek világosak".

A szerződésben rögzítik, hogy azzal a feltétellel vásárolnak Szputnyik V-t, hogy a készítmény rendelkezik az EU gyógyszerészeti hatóságának szerepét betöltő Európai Gyógyszerügynökség (EMA) forgalmazási engedélyével, amelynek beszerzése az orosz fél dolga.

A Szputnyik V engedélyezési eljárásában "semmiféle késlekedés nem lesz a hatóságok részéről", mert "a lehető leggyorsabban megvizsgálják a kérelmező által benyújtott adatokat, és döntést hoznak". Ezért egyedül a kérelmezőtől függ, hogy mikor adható ki az engedély - emelte ki a miniszter.

Hozzátette, hogy az oltóanyagokért felelős német szövetségi szakhatóság, a Paul Ehrlich intézet (PEI) vállalta el az EMA-nál indított eljárásban az úgynevezett raportőri feladatokat. Ez azt jelenti, hogy német vezetéssel elemzik és értékelik a fejlesztők által benyújtott adatokat.

"Minél hamarabb megérkeznek az adatok, annál gyorsabb az eljárás"

– mondta Jens Spahn.

Németországban egyelőre a Pfizer/BioNTech-, az AstraZeneca- és a Moderna-féle vakcinával igyekeznek elérni a SARS-CoV-2 által okozott betegséggel szembeni közösségi immunitást. Ezzel kapcsolatban Jens Spahn elmondta, hogy csütörtökön ismét megdöntötték a napi oltásrekordot, a tartományi működtetésű oltási központokban és az oltási kampányba bekapcsolódott mintegy 35 ezer háziorvosi praxisban 24 óra leforgása alatt 719 927 adag oltást adtak be.

Így már a lakosság 14,7 százaléka, 12 204 176 ember kapott legalább egy adag védőoltást. Mindkét adagot 4 831 522 ember, a lakosság 5,8 százaléka kapta meg.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Európai Tanács-elnök Budapesten: sikerült egyetértésre jutnunk abban, mit akarunk együtt tenni a versenyképességért

Az EU-csúcstalálkozóra érkező Charles Michel újságírók előtt hangsúlyozta: az unió versenyképességének erősítését célzó Draghi-jelentés kiváló alapot jelent a témában, az abban foglalt ajánlások világosak és egyértelműek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.08. péntek, 18:00
Stumpf István
egyetemi tanár, korábbi alkotmánybíró és kancelláriaminiszter, az NKE John Lukács Intézet Amerika Kutatóintézetének emeritus kutatója
Ömlött a pénz a magyar kockázati- és magántőkepiacra

Ömlött a pénz a magyar kockázati- és magántőkepiacra

Megjelent a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) az Ernst & Younggal közösen készített, 2024.  első félévi statisztikai jelentése, amely szerint az egyesület befektető tagjai 2024 első félévében 40 tranzakció keretében összesen 32 271 millió forintot fektettek be 40 vállalkozásba, míg tavaly ugyanebben az időszakban 56 vállalkozásba fektettek be 11 375 milliót. Kiderül az is, hogy 2024 első félévben 81 683 millió forint értékben került sor magyarországi alapokba történő forrásbevonásra - közölte a HVCA.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×