eur:
394.82
usd:
367.46
bux:
71456
2024. július 3. szerda Kornél, Soma
Rohamrendőrök sorfala előtt ül egy tüntető nő Minszkben 2020. szeptember 23-án, miután Aljakszander Lukasenka fehérorosz elnök letette hivatali esküjét az államfői rezidencián, a Függetlenség Palotájában. Fehéroroszországban augusztus eleje óta tüntetnek, mert a tiltakozók szerint Lukasenka csalással győzött a választásokon.
Nyitókép: MTI/AP/TUT.by

Nem rettennek meg a hatósági erőszaktól a fehérorosz tüntetők

A hatósági fenyegetés ellenére ismét tízezrek vonultak utcára vasárnap Minszkben.

Ismét több tízezer ember vonult utcára vasárnap Minszkben, annak ellenére, hogy egy hete a belarosz belügyminisztérium közölte: a rendőrség, szükség esetén, kész éles lőszert is bevetni a tüntetőkkel szemben.

Fehéroroszország állambiztonsági bizottságának vezetője szombaton kijelentette, tudomásuk van arról, hogy provokáció készülődik az ország destabilizációja céljából.

A tömeg ismét a fehérorosz elnök lemondását, illetve új, tiszta és szabad választások kiírását követelte.

Ezúttal azonban nem a belvárosban gyűltek össze a tiltakozók, hanem Minszk egyik gyárakkal teli déli negyedében

– hírügynökségi jelentések szerint több tízezren voltak a demonstráción, és mintegy félszáz embert vett őrizetbe a rendőrség.

Fehéroroszországban két hónapja folyamatosak a tüntetések az országot 26 éve vezető Aljakszandr Lukasenka, akit széles körben azzal vádolnak, hogy elcsalta az augusztusi elnökválasztást. A megmozdulásokon többen meghaltak, a biztonsági erők brutális fellépésének következtében százak sebesültek meg, és nagyjából 13 ezer ember vettek eddig őrizetbe.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.03. szerda, 18:00
Giró-Szász András
politikai tanácsadó
Brüsszelnek egy nagy haditerve van, de azonnal jött rá egy vétó

Brüsszelnek egy nagy haditerve van, de azonnal jött rá egy vétó

Az Ukrajnában dúló háború nyomán az Európai Unió kénytelen szembenézni a tagállami hadseregek kapacitáshiányával, ami akadályozza a Kijevnek nyújtott segítséget. Az EU ezért felgyorsította a védelmi ipar megerősítésére irányuló kezdeményezéseit, melyek középpontjában a közös fegyverbeszerzések és a magántőke bevonása áll. A finanszírozást illetően szakértők egy közös uniós kötvénykibocsátást javasolnak, ám Németország azonnal megvétózta a tervet az uniós csúcson. Azonban az Európai Bizottság nem tett le az újabb közös adósságfelvételről és Berlin sem tűnik meggyőzhetetlennek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×