eur:
408.05
usd:
375.07
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
A Magyar Honvédség katonái a főváros által fenntartott XVII. kerületi Pesti úti idősotthonnál 2020. július 20-án, amelyet megelőző intézkedésként újra fertőtlenítenek. A fertőtlenítésben, csakúgy, mint áprilisban, a Petőfi Sándor vegyivédelmi zászlóalj katonái, valamint az általuk kiképzettek vesznek részt, összesen 25-en.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

A világ- és Európa-átlag alatti Magyarország járványérintettsége - statisztika

Világszerte 700 ezer emberrel végzett már a koronavírus, az aktív fertőzöttek száma pedig átlépte a 6 milliót.

A Worldometers.info statisztikai portál - hivatalos, országonkénti közlésen alapuló - adatai alapján valamikor a keddi napon átlépi a 700 ezret azon elhunytak száma, akik halálát közvetlenül a koronavírusnak lehet betudni.

Az elhunyt fertőzöttek több mint egynegyede az Egyesült Államok lakója, de csaknem fele, mintegy 300 ezer ember él az USA-ban, a halottak száma szempontjából második legfertőzöttebb Brazíliában vagy Mexikóban. A föld második legnépesebb országa, India 39 ezer halottal ezen a listán a harmadik, míg

Kína, ahonnan az egész járvány elindult, már csak a 29., február óta - a hivatalosan közölt számok alapján - gyakorlatilag csak "kóricál" a vírus az országban.

Európában a 200 ezret lépte át a minap az elhunytak száma, a legtöbben britek (46 ezer), olaszok (35 ezer), franciák (30 ezer), spanyolok (28 ezer) vagy oroszok (14 ezer) voltak. Az egységnyi népességre vetített halálozási ráta San Marinóban, Belgiumban és Nagy-Britanniában a legmagasabb.

Ismert, Magyarországon keddre virradóra egy beteg megint meghalt, így hazánkban az említett szám: 598, amivel

az érintett 188 ország mezőnyének a második felében állunk.

Az újonnan elhunytak sorrendjében India, Brazília, USA az első három.

Az aktív esetek számát tekintve is átlépett a világ egy újabb lélektani határt, immár 6 millió fölött jár a regisztrált aktív fertőzöttek száma, ezen a listán is Egyesült Államok (2,26 millió beteg), Brazília (745 ezer), India (589 ezer) a sorrend, de a 4. Oroszország és az 5. Dél-Afrika után már nem Mexikó, hanem Kolumbia következik.

Meg kell azonban jegyezni, hogy az Egyesült Államok - bár államonként nagyon különbözőek a folyamatok - július dereka óta mintha túl lenne a járvány csúcsán, Brazíliában körülbelül egy hete mintha laposodna a járványgörbe, Indiában viszont még mindig nagyon vészjóslóak a folyamatok, ott ráadásul csak május végén robbant be igazán a koronavírus.

Mindeközben

Magyarországon az aktív - regisztrált - fertőzöttek száma már csak 540, igaz, három hete volt már 478 is.

Ebben a második "rangsorban" még hátrébb található, mint az előzőben, vagyis a számok alapján kijelenthető, hogy világ- és európai átlag alatti Magyarország koronavírus-érintettsége.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×