eur:
402.16
usd:
371.7
bux:
89063.61
2025. március 31. hétfő Árpád
Mólónak csapódó hatalmas hullámot néz egy férfi New Orleansban 2020. június 7-én, a Cristobal trópusi vihar érkezése előtt. A New Orleans tengerparti vidékein élő közösségeket már korábban figyelmeztették, hogy hagyják el otthonaikat, mert nem tudni, hogy a várost védő gátrendszer mennyire képes ellenállni az erős viharnak.
Nyitókép: MTI/AP/Gerald Herbert

Lecsapott az Egyesült Államokra, 300 kilométeres sávban pusztít Cristobal

A trópusi vihar Louisianában ért partot vasárnap este.

Az amerikai Országos Hurrikán Központ közlése szerint a trópusi vihar New Orleans környékén ért partot, miután Floridában özönvízszerű esőzéseket és legalább egy, pusztító tornádót okozott.

A New Orleans tengerparti vidékein élő közösségeket már vasárnap délután figyelmeztették, hogy hagyják el otthonaikat,

mert nem tudni, hogy a várost védő gátrendszer mennyire képes ellenállni az erős viharnak. New Orleans déli vidékein már szombaton kötelező evakuálást rendeltek el. A vihar a tenger hullámait és a New Orleansnál fekvő, 1600 négyzetkilométeres területen terpeszkedő Pontchartrain-tó vizét másfél-kétméteres magasra korbácsolja.

A Cristobal óránként 80-90 kilométeres széllökésekkel, özönvízszerű esőzéssel mintegy 300 kilométer hosszú sávban pusztít Alabama, Mississippi és Louisiana partjainál. Alabamában egy szigethez vezető hidat teljesen le kellett zárni, a Dauphin-szigetről az időjárástól függően kimentik az ott tartózkodókat. Mississippiben víz alá kerültek a tengerparti strandok és a part menti országutak is. Donald Trump amerikai elnök

szükségállapotot hirdetett Louisiana egész területére, ami azt jelenti, hogy a déli tagállam szövetségi anyagi támogatást kérhet a vihar utáni károk elhárításához.

A meteorológusok előrejelzései szerint a vihar nemcsak Louisianában, hanem a szomszédos Mississippi államban is okozhat komoly károkat. Várhatóan megárad a Mississippi és a térség többi folyója is, mivel egyes vidékeken akár 300 milliméternyi csapadék is hullhat.

A viharzóna az előrejelzések szerint kedden Arkansas és Missouri államok felé fordul és egészen az északi Nagy Tavak vidékéig pusztít majd.

Címlapról ajánljuk
Wagenhoffer Zsombor: a járványos vírusok atombombája a száj- és körömfájás

Wagenhoffer Zsombor: a járványos vírusok atombombája a száj- és körömfájás

Nincs még egy olyan állatbetegség, amely akkora gazdasági károkat tudna okozni, mint a ragadós száj- és körömfájás – mondta az InfoRádióban a Magyar Állattenyésztők Szövetségének elnöke. Wagenhoffer Zsombor, az Állatorvostudományi Egyetem Állattenyésztési Intézetének vezetője szerint bár a vírus még csak két magyarországi telepen jelent meg, de már országszerte érzik a hatását a gazdák.

Jó hírt közölt a KSH

2025. januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 668 100, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 459 000 forint volt. A bruttó átlagkereset 10,4, a nettó átlagkereset 10,2, a reálkereset pedig 4,6 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Egyre csúnyább, ami a tőzsdéken történik

Egyre csúnyább, ami a tőzsdéken történik

Nagyobb eséssel indult a hét az ázsiai tőzsdéken, ezt követően pedig Európában is lefelé vették  az irányt a részvényindexek, miután a piaci szereplőket általánosságban az amerikai recessziós félelmek, illetve a szerdán élesedő vámok aggasztják. Egy ilyen bizonytalan környezetben megfelelő menekülőeszköz az arany: a nemesfém jegyzése ennek megfelelően hétfő reggel újabb történelmi csúcsot ért el. A magyar tőzsde is lefordult, az alapból rossz nemzetközi hangulat mellett az OTP és a Magyar Telekom esése is lefelé húzza a hazai börzét, miután Nagy Márton bejelentette, hogy árszabályozás jöhet a bankoknál és telekomcégeknél is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×