Európai idő szerint szerda éjszaka átlépte a félmilliós határt a koronavírus-fertőzésből kigyógyultak száma, ez az összes regisztrált fertőzött mintegy negyede, a lezárult eseteknek a 79 százaléka.
A számhoz - érthető módon - a járványt már befejezettnek tekintő Kína járul hozzá a legnagyobb esetszámmal (78 ezer), de Németország is tart már majdnem ugyanennyinél (77 ezer), és Spanyolország (71 ezer), Irán (50 ezer), az Egyesült Államok (49 ezer), Olaszország (38 ezer), Franciaország (31 ezer), Svájc (15 ezer) és Brazília (14 ezer) is egyre jobban áll ebben az összevetésben.
Az aktív koronavírusos fertőzöttek száma miatt azonban továbbra is aggasztó még a helyzet az Egyesült Királyságban, Törökországban, de a Benelux-államokban, Portugáliában és Kanadában is;
Belgiumban és Hollandiában különösen az aggasztó, hogy a halállal végződő vírusos megbetegedések száma igen magas a népességhez viszonyítva.
Az összes regisztrált fertőzésszám szerdán átlépte a kétmilliós küszöböt.
- A legtöbb regisztrált fertőzött továbbra is az Egyesült Államokban van (638 111). New York állam a gócpont. Donald Trump amerikai elnök ugyanakkor szerda este a Fehér Házban bejelentette, hazája túl van a járvány csúcspontján, és hamarosan - a tagállami kormányzók egyetértésével - előáll a gazdaság újraindításának tervével.
- Spanyolországban 180 659-re nőtt a feljegyzett fertőzöttek száma.
- Olaszországban 165 155-en fertőzöttek "papíron". A májusi "újraindítás" elbizonytalanodott.
- Németországban 134 753 fertőzöttet regisztráltak eddig, közülük 3804 elhunyt. Április 20-tól várhatók lazítások.
- Franciaországban 134 582 fertőzött van, május 11-ig biztosan leállva marad az ország.
- Az Egyesült Királyságban 99 489 dokumentált fertőzött, a londoni kormány tömeges tesztelésbe fogott (napi 100 ezer a cél).