eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
A Ruby Princess brit-amerikai üdülőhajó az ausztráliai Sydney partjai előtt vesztege, az előtérben egy temető sírkövei 2020. április 4-én. Az óceánjárón tartókodók közül 662 ember megfertőződött az új koronavírussal, hét utas meghalt a vírus okozta betegségben.
Nyitókép: MTI/AAP/Steven Saphore

Büntetőeljárás indul a halálhajó miatt

Már legalább 11 ember halt meg a Ruby Princess óceánjáró utasai közül, és egyelőre senki sem vállalja érte a felelősséget.

A Ruby Princess katasztrófája miatt büntetőeljárást indít az új-dél-walesi rendőrség. A luxushajó volt utasai közül újabb négy ember hunyt el, így legalább 11-en vesztették már életüket, ez az összes ausztráliai koronavírus-áldozat harmada.

A hajó ügye azóta vitatéma, hogy március 19-én engedték, hogy Sydney-ben kikössön, és mind a 2700 vendége a partra lépjen, noha azt utasok egy része légúti betegségre panaszkodott, és néhányukat azonnal kórházba is szállították koronavírus-fertőzés gyanújával. Azóta kiderült, hogy a betegség ausztráliai melegágya volt az óceánjáró, legalább 662 ember betegedett meg, ez több mint 10 százaléka az összes ausztrál esetnek.

Hetekig mellőzték az ügy kivizsgálását az állami és szövetségi hatóságok, ezért most inkább a rendőrség lépett. A nyomozók szerint az üzemeltető, a Carnival Cruises nem járt el jogszerűen, nem adott valós információt az utasok állapotáról. A kikötői hatóság többször is megállította a hajót, hogy kiderítse, mi a valós helyzet a fedélzeten, de a társaság állította, nincsenek vírusos betegek az utasok között. Az állami egészségügyi hatóság sem tartotta magas kockázatúnak a hajó kikötésének az engedélyezését – írja a Guardian.

Közben a Ruby Princess még mindig a kikötőben van, a fedélzeten ápolják a személyzet beteg tagjait, legalább kétszázan gyengélkednek közülük is. Aki rosszabbul van, kórházba viszik, de egyelőre nincs pontos adat arról, hogy hányan koronavírus-fertőzöttek.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×