eur:
411.23
usd:
392.91
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay

Drónnal diagnosztizálnák a betegeket

A légúti és légzőszervi betegséggel, köztük az új típusú koronavírus okozta Covid-19-cel küzdő páciensek állapotának megfigyelésére képes drónt fejlesztenek a Dél-Ausztráliai Egyetem (UniSA) kutatói.

A járványhelyzetben bevethető drónokat olyan érzékelővel látják el, amely távolról képes ellenőrizni egy páciens testhőmérsékletét, valamint szív- és légzési ritmusát.

A gépek továbbá képesek észlelni, ha valaki köhög vagy tüsszent az irodákban, óceánjárókon, repülőtereken, idős emberek ápolására szolgáló intézményekben és minden egyéb helyen, ahol a legmagasabb a fertőzésátadás kockázata.

A projektet vezető Javaan Chahl szerint

a technológiát eredetileg a háborús övezetekben és természeti katasztrófák idején való bevetésre fejlesztették ki, de most kulcsfontosságú szerepet játszhat a koronavírus-járvány elleni küzdelemben.

"Lehet, hogy egy drón nem fogja kiszűrni az összes esetet, de hasznos eszközként fog szolgálni a betegség jelenlétének kimutatására egy adott helyen vagy közösségben" - jegyezte meg közleményében Chahl.

Az UniSA egy drónfejlesztéssel foglalkozó vállalattal kezdett együttműködésbe, hogy optimalizálja a technológiát és alkalmazhatóvá tegye azt egyebek közt a kormányok és az egészségügy számára.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×