eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Budapest Airport és a hatóságok által életbe léptetett fokozott egészségügyi ellenőrzéshez társuló fertőtlenítés bemutatója a Liszt Ferenc-repülőtéren 2020. február 5-én. A repülőtéren eddig csaknem 900 olyan utas szűrését végezték el a koronavírus-járvány miatt, akik közvetlen járattal érkeztek Kínából Budapestre.
Nyitókép: Forrás: MTI/Balogh Zoltán

Koronavírus - Ezt kell tudni a repülők fertőtlenítéséről - videó

Bár a koronavírus-járvány miatt folyamatosan zuhan a légi közlekedés kihasználtsága, a légitársaságok igyekeznek eloszlatni a megmaradt utasokban felmerülő, a gépek járványvédelmi biztonságosságával kapcsolatos aggályait. A Qatar Airways meg is mutatta, hogyan zajlik a gépek megszigorított tisztítása és fertőtlenítése.

Járványvédelmi okokból minden légitársaság megszigorította a repülőgépek fedélzetének takarításával és fertőtlenítésével kapcsolatos intézkedéseit. Társaságonként változik, hogy a járatok közötti fordulóidőben, annak időtartamától függően, éjszakánként (avagy naponta legalább egyszer), illetve hosszabb időközönként mely műveleteket kell végrehajtania a takarítószemélyzetnek - írta az airportal.hu.

A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) közlése szerint egyébként a repülés a koronavírus-járvány tekintetében is az egyik legbiztonságosabb közlekedési mód. Az újabb típusú repülőgépek fedélzetén a levegő minden második-harmadik percben kicserélődik.

A repülőgépek légkondicionáló rendszere modern HEPA-szűrőkkel van felszerelve, amelyek

képesek kiszűrni a levegőben lévő kórokozók (baktériumok, mikrobák és vírusok) 99,9 százalékát.

Az utastérben minden olyan felületet áttörölnek, amellyel az utasok kontaktusba kerülnek, különös tekintettel a kihajtható az asztalokra, a karfákra, az övcsatokra, az ülések zsebeire, az érintőképernyőkre és az ablakokra.

A Qatar Airways videóban mutatta meg, hogyan változott a takarítási protokollja a járványvédelem miatt:

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Szinte középkori állapotok uralkodnak a világ egyik legzártabb régiójában, mégis a globális versenyfutás fontos része lett

Szinte középkori állapotok uralkodnak a világ egyik legzártabb régiójában, mégis a globális versenyfutás fontos része lett

A 21. században a fokozódó globális versenyfutás miatt a hegemón szerepre törő hatalmak figyelmébe kerülnek olyan térségek is, amelyeket korábban szinte teljesen elfelejtett a világ. Ezek közé tartozik az Afganisztánhoz tartozó rendkívül szegény Wakhan-folyosó is, ahol szinte középkori állapotok uralkodnak. A völgy egyszerre több okból is a döntéshozók figyelmének középpontjába került, ráadásul egyszerre több ország is növelte az aktivitását. A növekvő érdeklődés vélhetően a jövőben sem fog alább hagyni, mivel túl sok potenciál rejtőzik az elszigetelt területben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×