A pénzt azon a területen használnák fel, ahol az utóbbi évtizedek egyik legerőteljesebb trópusi vihara pusztított. Élelmiszerre, vízre, ideiglenes illemhelyekre és fekvőhelyekre költenék. A kormány fontolóra vette pótköltségvetés összeállítását, hogy támogassa a helyreállítási erőfeszítéseket.
Az ország középső és északkeleti részében a különféle mentőegységek és a honvédelem mintegy 11 ezer tagja segédkezik a munkálatokban.
Az NHK közszolgálati tévé és rádió szerint a hétvégén az országra lecsapó
tájfunban 74-en meghaltak, 11 embert pedig eltűntként tartanak nyilván, a sérültek száma 224.
A vihar rekord mennyiségű csapadékkal járt, nagy területeken árvizeket és földcsuszamlásokat okozott.
A kormány adatai szerint 19 prefektúrában 52 folyó partfala leomlott, 170 földcsuszamlás és sárlavina alakult ki. Több mint 14 ezer épületet öntött el az ár, ebből 1100 súlyosan megrongálódott. Mintegy 4400 ember tartózkodik 188 ideiglenes menhelyen.
A klímaváltozás Japánt sem kíméli. Idén júliusban a viharos esőzések az ország nyugati részén árvizeket és földcsuszamlásokat okoztak, több mint 220-an meghaltak. Három évtizede nem volt ennyi halálos áldozata a szélsőséges időjárásnak, ami hőhullámokkal egészült ki. A tájfunokkal érkező rekord mértékű hőségben tavaly júliusban, az előző évhez képest megháromszorozódott, és elérte a 1032 főt a hőgutában és a hőséggel kapcsolatos betegségekben meghaltak száma - derült ki a kormány adataiból.