eur:
411.22
usd:
392.51
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Strasbourg, 2018. szeptember 12.Az Európai Parlament képviselői szavaznak a Sargentini-jelentésről a parlament plenáris ülésén, Strasbourgban 2018. szeptember 12-én. A képviselők a magyar jogállamisági helyzetről szóló különjelentést 448 igen szavazattal, 197 ellenében, 48 tartózkodás mellett fogadták el. (MTI/EPA/Patrick Seeger)
Nyitókép: Patrick Seeger

Egyik napról a másikra felszívódott az EU vezetése

A héten szinte teljesen leáll az Európai Unió intézményrendszere, ugyanis az augusztus az év nagy szabadságolási időszaka. A Bruxinfo brüsszeli irodájának igazgatója az InfoRádió Brüsszeli hét című műsorának azt mondta: az Európai Bizottságnál ügyelet van, de a Parlament fizikailag is bezár.

Fóris György, a Bruxinfo brüsszeli irodaigazgatója már több évtizede szolgál a belga fővárosban, és bizony nem egy és nem kettő olyan augusztusra emlékszik, amikor uniós szempontból váratlan dolog történt.

"Legyen ez öbölháború, orosz támadás Grúzia ellen, meg még egy csomó olyan helyzet, amikor muszáj volt összedugni a fejeket" - sorolta az InfoRádióban a szakértő, aki szerint ennek ellenére nem "kőbe vésett fafejűségről" van szó a kollektív szabadságolás kapcsán; "egy nagyobb üzemnél is problematikus, hogyha a gyártószalag fele lassabban megy, mert néhány ember akkor vette ki a szabadságát, de

a diplomáciában végképp nem működik, hogy egyes országok diplomatái eltűnnek, másokéi nem. Vagy mindenki ott van, vagy mindenki együtt menjen el. Így alakult ki egy beazonosítható 2-3-4 olyan hét,

amikor el lehet menni szabadságra, és ebben bizottsági tisztviselőtől választott politikuson át újságíróig mindenki érintett".

Mint elmondta, az évnek nincs olyan más szaka, amikor ennyi időre el lehet távozni, illetve vannak nem helyettesíthető pozíciók is, ahol még nagyobb a kötöttség.

Az Európai Parlament ilyenkor fizikailag is bezárja az ajtajait, külön procedúra bejutni még akár egy újságírónak is;

az Európai Bizottság tart ügyeletet egy minimális létszámmal,

hisz a lisszaboni szerződést felügyelni kell, és történhetnek nagy természeti katasztrófák, bármi más, de nem történik aktív esemény, nem tesznek közzé dokumentumokat és nincsenek hivatalos találkozók sem.

"Becsöngetni" szeptemberben fognak, ezzel megkönnyítve az oda települt diplomaták családjának életét is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×