eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Sassnitz-Mukran, 2016. december 6.Egy munkás az Északi Áramlat (Nord Stream) földgázvezeték új, 1200 kilométer hosszú vezetékpárjának megépítéséhez szükséges elemek egyikében az északkelet-németországi Sassnitz-Mukran kikötőjében 2016. december 6-án. A földgázvezeték új vezetékpárjának megépítéséről 2015 júniusában írt alá szándéknyilatkozatot a szentpétervári gazdasági fórumon az E.On, a Shell, és az ÖMV olajvállaltok, valamint a Gazprom orosz állami gázipari monopólium képviselői. Az évi 55  milliárd köbméteres gázszállítási kapacitásra tervezett vezeték lefektetése a tervek szerint 2017-ben kezdődik meg. (MTI/EPA/Jens Büttner)
Nyitókép: JENS BÜTTNER

Csúszik a Magyarországot is érintő gázvezeték építése

A fekete-tengeri földgáz Magyarország irányába való szállítására alkalmas, Bulgárián, Románián, Magyarországon és Ausztrián áthaladó, úgynevezett BRUA gázvezeték első, romániai szakasza csak 2020 végére épül meg - írta hétfőn a Profit.ro román gazdasági hírportál a román Transgaz állami vállalatra hivatkozva.

A portál a román gázvezeték-hálózatot kezelő Transgaz egyik jelentéséből idézett, amely számba veszi a 2019-2028-as időszakra érvényes fejlesztési terveket a gázszállítás területén. A dokumentum várhatóan július végén kerül a vállalat részvényesei elé jóváhagyásra.

A jelentés szerint a BRUA gázvezeték első szakasza, amely Románia területén épül és tavaly nyáron kezdték el a megépítését, számos erőfeszítés ellenére nem fog elkészülni az eredeti határidőre, vagyis 2019 végére, hanem csak 2020 végére. A késést a közbeszerzési pályázatok meghirdetésénél tapasztalt késésekkel, jogszabály-módosításokkal, régészeti leletek feltárásával, a kedvezőtlen időjárással, a kisajátítások elhúzódásával, a kivitelezés folyamán az eredeti tervhez képest végrehajtott számos módosítással magyarázzák.

A portál emlékeztet, egy hónappal korábban a Transgaz és Niculae Badalau román gazdasági miniszter is kijelentette: tartható az eredeti határidő.

A projekt első szakaszában 479 kilométer vezetéket fektetnek le a dél-romániai Podisortól a bánsági Temesrékásig (Recas). A beruházás lehetővé teszi, hogy Romániából évi 1,75 milliárd köbméternyi gázt szállítsanak Magyarországra.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. július 7. 14:53
×
×
×
×